Na údržbu tras dá Středočeský kraj 600 tisíc

turistaKrajští radní podpořili žádost Klubu českých turistů o dotaci 600 000 korun na údržbu značení pěších a cyklistických tras v regionu. Částku ještě musí schválit zastupitelstvo.

Ve Středočeském kraji je evidováno více než 6 000 kilometrů pěších značených tras a více než 4 000 kilometrů cyklotras. Částka 600 000 korun, o kterou turisté žádají, bude z poloviny využita nejen na každoroční pravidelnou obnovu 1/3 všech vyznačených pěších tras v kraji, ale i na pravidelnou údržbu prvků informačního systému pěších tras a na instalaci nových turistických směrovek a tabulek, kterých je v kraji více než 7 000.  Druhá polovina dotace, částka 300 000 korun, poslouží na výrobu cykloznaček pro údržbu cyklotras, na jejich instalaci v terénu a každoroční kontrolu jejich stavu.

Údržba značení turistických tras, o kterou se dobrovolně a bez nároku na honorář stará Klub českých turistů, je důležitou službou veřejnosti pro rozvoj cestovního ruchu v kraji. Za to Klubu patří velký dík. Trasy slouží nejen domácím, ale i zahraničním návštěvníkům, což se samozřejmě mimo jiné promítá do příjmů našich podnikatelů v cestovním ruchu. Kvalitní značení tras je samozřejmě důležité i pro spokojené a bezpečné trávení volného času těch, kteří rádi poznávají krásy našeho kraje pěšky nebo na kole,“ vyzdvihl význam práce Klubu českých turistů krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Naši vyškolení značkaři dělají údržbu značení bez nároku na mzdu, ve svém volném čase a pouze za úhradu cestovních nákladů a náhrad. Proto jsem rád, že je Středočeský kraj připraven finančně podpořit naši činnost, ze které mají užitek všichni při trávení volného času v přírodě,“ řekl předseda Rady značení KČT Ing. Pavel Přílepek.

Poskytnutí individuální účelové neinvestiční dotace ještě podléhá schválení krajským zastupitelstvem. (sck)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji