Čtvrt miliardy do oprav silnic po zimě

silnicariStředočeští radní projednali a schválili seznam úseků poškozených silnic, které vyžadují nezbytnou opravu. Vlivem klimatických podmínek na nich došlo k výtlukům a řada z nich zaznamenala značné poškození obrusných vrstev vozovek. „Celkem bude opraveno 119 úseků, jejichž oprava je vyčíslena na 231,1 milionu korun,“ informoval radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Letošní zima byla sice mírná, ale byla zrádná střídáním teplot. Voda opakovaně zatékala i do drobných do prasklin v silnicích a mrazy způsobovaly poškození, protože jak známo mrznoucí voda zvětšuje objem. Toto nestálé počasí je pro vozovky více devastující než dlouhodobé silné mrazy,“ podotkl František Petrtýl.

V oblasti Benešova tak projde opravou 25 poškozených úseků, na Kladensku 37 úseků, na Kutnohorsku 32 úseků a v okrese Mnichovo Hradiště bude opraveno 25 úseků poškozených silnic.

Radní František Petrtýl také připomněl, že zastupitelstvo kraje na svém posledním jednání schválilo z přebytku hospodaření na opravy silnic po zimě 2018/2019 částku ve výši 100 milionů korun. Tím byl posílen rozpočet Krajské správy a údržby silnic, který umožní, aby byly nezbytné opravy silnic po zimě provedeny co nejdříve. (sck)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji