Komentář Jany Pernicové k tématu školství

pernicova pkZatímco žáci i učitelé si užívají zaslouženého volna, v řadě středních škol v Pardubickém kraji panuje čilý stavební ruch. V rámci Operačního programu Životní prostředí jsou zateplovány obvodové pláště budov, střechy a vyměňována stávající okna za nová plastová v sedmi školách zřizovaných naším krajem v celkové  hodnotě 180 milionů korun. Například v Pardubicích se nám tak podařilo zateplit všechna tři gymnázia. Největším projektem ale bylo zateplení Střední průmyslové školy v Chrudimi.
Z krajského rozpočtu jde letos na investice, opravy a údržbu našich škol přibližně 105 milionů korun, náročná je například rekonstrukce elektroinstalace a slaboproudých sítí na elektrotechnické průmyslovce v Pardubicích.
Navíc se dokončuje pět projektů z  Regionálního operačního programu v celkové hodnotě přes 89 milionů korun. Na jejich financování se podílíme 15 až 20 procenty z vlastních prostředků. Investice do školství v našem kraji v letošním roce tedy dosáhne téměř 374 milionů korun.
Naším cílem je, aby se žáci a učitelé vrátili po prázdninách do již opravených budov. Je však možné, že se některé rekonstrukce podaří dokončit až v průběhu září, ale věřím, že i při tomto drobném zdržení nakonec všichni změnu prostředí ocení.

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji