Komentář Mariana Jurečky

Jurecka kduKDU-ČSL se na krajské volby připravuje již nyní velmi intenzivně. V současné době probíhají krajské nominační konference, které určí kandidáty na předních místech kandidátek. Zároveň se připravujeme na volební kampaň, která bude do velké míry v režii jednotlivých krajů. Součástí aktivit v krajích jsou i probíhající besedy  o uprchlické krizi, o něž je velký zájem a navštěvují je stovky lidí.
Naším cílem je posílit pozice v krajích, kde jsme v roce 2012 uspěli, a minimálně ve dvou krajích máme ambice usilovat o vítězství a v dalších třech až čtyřech krajích atakovat i druhé místo. V Plzeňském a Středočeském kraji se pokusíme o návrat do krajského zastupitelstva. Jako programovou prioritu pro krajské volby vnímán podporu zaměstnanosti a vznik pracovních příležitostí v regionech.
Obsazení kandidátek ještě není uzavřeno, ale očekáváme, že se na nich objeví zkušení krajští politici.

Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2023 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji