Učiliště oslavilo sedmdesátku

uciliste vyrociV sobotu oslavilo SOU společného stravování Poděbrady v Kongresovém centru Kolonáda Poděbrady 70 let od svého založení. „Jsem ráda, že studenti šíří dobré jméno školy nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ ocenila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová šikovnost studentů.

Od 12 do 19 hodin si mohli návštěvníci prohlédnout školu s připravenou výstavou fotografií nazvanou „Jak šel čas“ doplněnou o zajímavé dokumenty a seznamy absolventů školy. Pro veřejnost se otevřelo i středisko praktického vyučování Labenka, v němž je  školní restaurace a školní jídelna. Studenti zde předvedli  slavnostně prostřenou tabuli, ale také přípravu kávy, zdobení perníčků, modelování z mandlové hmoty, či flambování. V gastrostudiu se hosté seznámili s moderní laboratorní kuchyní a dalšími ukázkami prací žáků. Hladový odsud člověk skutečně neodcházel. K návštěvě lákal také Domov mládeže Jitřenka, kde si mohl člověk s šálkem čaje prohlédnout další výstavu historických fotografií a materiálů. Pokud by měli zájemci o studium na této škole chuť k další návštěvě, lze tak učinit ve dnech otevřených dveří a to 21. listopadu 2018, 13. prosince 2018 a 22. ledna 2019. Zřizovatelem SOU společného stravování Poděbrady je Středočeský kraj. (sck)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2023 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji