Pardubický kraj

Asociace o penězích na silnice, stavebním zákonu i koronaviru

asociace unor 2020Přerozdělení peněz zbývajících v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) na opravy krajských silnic, další jednání o změnách stavebního zákona i pomoc koronavirem postižené Číně – taková byla témata včerejšího večerního jednání Rady Asociace krajů ČR na Krajském úřadě Středočeského kraje.

Číst dál

Kraje budou muset ustoupit, myslí si ministryně

dostalova charvatSeminář pro starosty obcí z regionu absolvovala dnes v Pardubicích ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Setkání bylo součástí spanilé jízdy po regionech, při kterém ministryně diskutuje s místními samosprávami připravovaný stavební zákon. Ten je vcelku dobře přijímán ze strany obcí, jeho vážným oponentem jsou ale stále kraje.

Číst dál

Silničářské stroje vyzkoušely děti i náměstek Kortyš

mladi cestari 9Dvůr chrudimského cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje zaplnily první únorový pátek neobvyklí návštěvníci. Vlastně už obvyklí... Děti z mateřských škol ze širokého okolí sem na den otevřených dveří pod názvem Mladí cestáři dorazily už po desáté. A jako v předchozích letech se mezi chlapy v oranžovém a jejich techniku těšily. A také na tradiční kopec sněhu a bobování.

Číst dál

„Stále splácíme dluhy, které jdou za státem,“ konstatuje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Netolicky 2019Ve své funkci v pořadí pátého hejtmana Pardubického kraje je Martin Netolický sedm let. Do vedení kraje nastoupil krátce po svých třicátých narozeninách. Své místo obhájil i v minulých volbách, kdy se mu podařilo sestavit krajskou koalici bez vítězného hnutí ANO. Přestože dříve avizoval, že podruhé mandát obhajovat nebude, situace se změnila a příští rok (rozhovor vznikal v roce 2019 - pozn. red.) půjde do voleb jako lídr koaliční kandidátky Pro prosperující Pardubický kraj, na které budou kandidáti ČSSD a politického hnutí Společně pro kraj.

Číst dál

V Lukavici může vzniknout hornický skanzen

LukaviceHejtman Martin Netolický Pardubického kraje navštívil obec Lukavice nedaleko Nasavrk. Se starostou obce Miloslavem Stehnem hovořil například o dotačních titulech kraje na dobrovolné hasiče či pořízení projektové dokumentace na kanalizaci v obci, ale také o projektu na zpřístupnění bývalých dolů, ve kterých byla těžba ukončena již v roce 1892.

Číst dál

Z Mělic vysunuli most a spojili je s Valy

 MES2925Unikátní akce se odehrála poslední lednové pondělí mezi obcemi Valy a Mělice na Pardubicku. Ty by měl už letos v červnu spojit zbrusu nový most, jehož ocelovou mostovku dělníci vysouvali nad řekou Labe. Rychlostí několika metrů za hodinu přitom manipulovali s břemenem o hmotnosti 443 tun.

Číst dál

Pardubický kraj

logo1

Hejtman: Martin Netolický (ČSSD)
Krajské město: Pardubice
Rozloha: 4519 km2
Počet obyvatel: 758548
Hustota zalidnění: 171 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), Michal Kortyš (ODS), Bohumil Bernášek (ČSSD), Václav Kroutil (ČSSD), Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj), Hana Štěpánová (STAN), Ladislav Valtr (ODS), René Živný (Koalice pro Pardubický kraj)
Koalice: ČSSD, KPK a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji