Stát pomůže krajským silnicím

akcr silniceStát se prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury bude alespoň částečně podílet na financování oprav silnic II. a III. tříd v majetku českých a moravských krajů. Na dnešním tiskovém briefingu v Židlochovicích u Brna to uvedl hejtman Jihomoravského kraje a předseda Rady Asociace krajů ČR Michal Hašek a ministr dopravy Antonín Prachař.

akcr hasek„My jsme dnes požádali pana ministra o pomoc s financováním krajských silnic ze státních prostředků a dohodli jsme se na dalším postupu,“ uvedl Michal Hašek. „Jde o průlom v dosavadní komunikaci a je to vůbec poprvé, kdy je vláda připravena z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury financovat krajskou dopravní infrastrukturu.“

Podle ministra Prachaře je pro potřeby oprav krajských silnic a mostů navržena v rozpočtu SFDI částka v řádu jednotek miliard korun, které by regiony mohly začít čerpat už v příští stavební sezóně, tedy přibližně od března roku 2015. Ministerstvo dopravy by společně se Státním fondem dopravní infrastruktury mělo do 15. listopadu letošního roku připravit metodický pokyn, jak budou tyto prostředky rozdělovány. „Požádal jsem dopravní komisi Asociace krajů ČR, aby s námi na přípravě tohoto metodického pokynu úzce spolupracovala,“ prohlásil ministr Prachař. (mes)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji