Na Domažlicko s chytrým telefonem

7897620020 418ffed5f3 oLidé na Domažlicku si mohou  zahrát novou turistickou hru, která je založena na takzvaných QR kódech. Hra "Domažlicko s mobilem v kapse" vznikla díky vzájemné spolupráci informačních center a obcí ve Svazku Domažlicko - svazek českých měst a obcí v česko-bavorském pohraničí.

„Cílem hry je motivovat zájemce, kteří chtějí putovat a poznávat naši malebnou krajinu, k navštívení nejméně dvaceti turistických atraktivit našeho regionu. Budeme rádi, když se hra bude líbit i dnešním teenagerům, kteří mobil nedají z ruky,“ říká Jana Jankovcová z Městského informačního centra Domažlice. Do soutěže se může zapojit každý, kdo používá chytrý telefon a má staženou aplikaci - čtěčku QR kódů. QR kódy je možné načítat na 90 turisticky zajímavých místech Domažlicka.

PRO ÚSPĚŠNÉ ODMĚNA

Zájemci o hru se mohou zaregistrovat na internetových stránkách Svazku Domažlicko nebo po načtení prvního QR kódu mobilním telefonem. Pokud navštíví nejméně 20 turisticky významných míst ze seznamu, dostanou potvrzující e-mail o výhře a po jeho předložení v jednom z infocenter, obdrží malou praktickou odměnu. Mezi infocentra, která se do hry zapojila, patří Domažlice, Horšovský Týn, Poběžovice, Klenčí pod Čerchovem, Bělá nad Radbuzou a Kdyně a Holýšov. Hra poběží až do konce října.

U zrodu myšlenky uskutečnit tuto hru stála skutečnost, že většina obcí ve Svazku Domažlicko má stejného tvůrce webových stránek, který umí tuto turistickou hru pro chytré telefony. „Na začátku letošního roku se na pravidelném setkání infocenter všichni jednoznačně shodli, že tuto hru připravíme pro naše  návštěvníky i místní již v letošním roce,“ říká Jana Jankovcová a upozorňuje, že na stránkách webu zájemci naleznou také interaktivní mapu  celého regionu s turistickými cíli s popisem a fotografiemi nebo kulturní tipy z regionu. Jana Bartošová

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji