Exhejtman Šulc dostal podmínku

sulcBývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, který stál v čele regionu mezi lety 2000 a 2008, dostal podle informací České televize u soudu podmíněný trest. Od března 2014 byl coby někdejší předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad obviněn z porušování povinností při správě cizího majetku.

 

Protizákonného jednání se měl Šulc dopustit tím, že vyjednal konkurenční doložku pro bývalé ředitele úřadu Regionální rady Petra Kušnierze a Pavla Markvarta. Ačkoliv Jiří Šulc odmítal, že by svou pravomoc porušil a proti obvinění dokonce podal stížnost, která byla zamítnuta jako neodůvodněná. Kušnierz a Markvart díky doložce dostali od úřadu Regionální rady statisícové odstupné, když ve svých funkcích kvůli podezření z manipulace s dotacemi skončili. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu tehdy své obvinění postavil na tom, že konkurenční doložku není možné podle zákoníku práce s úředníkem uzavřít .

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji