„Spolupráce s kraji na cestovním ruchu je klíčová,“ řekla ministryně Šlechtová

slechtova tyrseMinistryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes pokračovala v kontrole projektů z evropských a státních peněz v Pardubickém kraji. Přímo v krajském městě se zastavila u projektu revitalizace Tyršových sadů. Tento projekt už měl být v současnosti dokončený, zdržela ho však liknavost subdodavatele.

Ministryně se podívala na dosud nedokončený projekt rekonstrukce Tyršových sadů. „Určitě je vhodný pro Pardubice. Jak jsem se seznámila s historií Tyršových sadů, tak je to velice významný kus zeleně ve městě. Takovýto park skutečně má smysl,“ řekla k projektu revitalizace parku ministryně Šlechtová. V současnosti již měl být park hotový, ale subdodavatel nedodržel termín. Dotace tímto podle slov primátora Pardubic Martina Charváta nebude ohrožena. „Subdodavatel neobjednal kámen na obklady schodiště. Ta mají sloužit jako hlavní vstupy do parku. Podali jsme na poddodavatele trestní oznámení,“ doplnil místopředseda Svazu měst a obcí Martin Charvát.

VZNIK STÁTNÍHO FONDU

V rozhovoru pro Krajské noviny ministryně Šlechová také hovořila o spolupráci MMR s kraji, jak by si představovala spolupráci v oblasti cestovního ruchu. „Je pro nás klíčové, aby se cestovní ruch propojil s regiony. Můžeme propagovat státní majetek, Národní kulturní památky a památky UNESCO. Ale v současnosti je pro nás klíčové toto všechno spojit s regiony,“ uvedla Karla Šlechtová. Agentura Czech Tourism nyní prochází změnami. Ministryně se rovněž obrátila na jednotlivé hejtmany, aby společně s ministerstvem pro místní rozvoj vytvořili skupinu pro cestovní ruch. Ta by měla také projednávat možnost vzniku Státního fondu pro cestovní ruch.

Pardubický kraj nyní dokončuje koncepci cestovního ruchu. Lišit se bude kvůli tomu, že pro cestovní ruch budou od nynějška vyhrazeny pouze krajské a státní zdroje. „V každém případě se ale nabízí možnosti na propagaci a marketing. V našem kraji budeme dále podporovat především čtyři oblasti, protože nemá cenu podporu drobit do malých lokalit,“ vyjádřil se hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Lokalitami, které by chtěl kraj propagovat, jsou Králický Sněžník, Dolní Morava a Bukové hory. Pak se také chce zaměřit na oblast okolo Pardubic, Slatiňan a Kladrub. „Jde nám o spojení s koňmi jako symbolem kraje. S hřebčíny, které jsou unikátní záležitostí,“ uvedl hejtman Netolický. Pozornost by měl stočit rovněž k Železným horám a k Českomoravskému pomezí. Lukáš Zitka

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji