Ministerstvo financí Chorvatska vyhlásilo soutěž pro občany České republiky

Ministerstvo financí Chorvatské republiky vyhlásilo soutěž ve formě loterie s názvem „A kde je účet?“ určenou pouze občanům České republiky, kteří v období od 1. srpna do 2. října 2015 nasbírají dvacet účtenek za nákupy v Chorvatsku a zašlou je na adresu Chorvatské Loterie. Vylosovaný výherce získá zájezd pro dvě osoby do Chorvatska na léto příštího roku v hodnotě přibližně 50 000 Kč.

 

„Myšlenka uspořádat takovou loterii napadla chorvatského ministra financí Borise Lalovace během jeho červnové návštěvy v Praze, kde po dobu dvou dní diskutoval s českou veřejností a novináři o reálných zkušenostech s e-tržbami v Chorvatsku,“ řekl ministr financí Andrej Babiš s tím, že o uspořádání této soutěže pro české turisty následně uvažovalo i české Ministerstvo financí, avšak nápad narazil na složité právní a byrokratické bariéry. „Potěšilo mě proto, že Chorvaté se tohoto skvělého nápadu ujali a soutěž pro naše občany zorganizují, za což jim chci tímto poděkovat,“ dodal ministr financí.

Zapojením se do soutěže mohou naši občané lépe vnímat fungování elektronické evidence tržeb (fiskalizace) v Chorvatsku a mimo jiné se přesvědčit, že se stala běžnou součástí života bez negativních dopadů na podnikání.

„Hledali jsme model evidence tržeb, který bude moderní, pro finanční správu efektivní a pro podnikatele co nejlevnější. Chorvatský online model tyto požadavky bezezbytku splňuje,“ říká Andrej Babiš. Česká republika chorvatský model dále vylepšila o další prvky evidence tržeb využívané např. v Německu, Belgii či nově v Rakousku. „Díky tomu bude možné e-tržby používat i v místech bez dostupného připojení k internetu,“ dodává Andrej Babiš.

V Chorvatsku si projekt evidence tržeb již první rok od spuštění získal podporu více než 90 % obyvatel a vedl k meziročnímu nárůstu vykazovaných tržeb o více než 1 mld. euro. Z tohoto důvodu je vzorem nejen pro Českou republiku, ale i další evropské země.

 „Také v Chorvatsku bylo zavádění fiskalizace provázeno vyhrocenou antikampaní opozice. Po půl roce jejího úspěšného fungování už ale opozice začala tvrdit, že fiskalizace byla vlastně jejím projektem, který jsme zavedli my. Dnes systém nikdo rušit nechce,“ poznamenal ministr financí Chorvatska Boris Lalovac.

Oba ministři se shodli, že účtenková loterie je jednou z atraktivních možností, jak dát občanům možnost podílet se na narovnání podnikatelského prostředí a lepším výběru stávajících daní, místo jejich zvyšování.

Podrobné informace o soutěži včetně pravidel v českém jazyce naleznete na www.lutrija.hr, nebo v příloze této tiskové zprávy.

Ministerstvo financí

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji