Karlovy Vary jsou nadále špičkou v poskytování lázeňské péče

 

KARLOVY VARY 75Kdysi se říkalo: ,,Jedu do lázní“ a to stačilo a všem bylo jasné, že se dotyčný bude mít dobře. Když však někdo řekl: ,,Jedu do Karlových Varů“, to bylo ještě něco navíc, něco jako splněný sen, nebo symbol dokonalosti a luxusu. Částečně i právem. Lázně Karlovy Vary jsou i dnes mezinárodně nejznámější, nejnavštěvovanější, nejproslulejší. A taky nejstarší - svou slávu odvozují od císaře Karla IV, který je založil. Samotné město žije bohatým kulturním společenským životem, světově proslulý je především zdejší filmový festival. Od dob socialismu se mnohé změnilo k lepšímu - přibyly nové kapacity, hotely, služby, wellness… Co se však nezměnilo a zůstalo jedničkou jsou unikátní účinky karlovarské minerální vody, za kterou se vydávají stovky tisíc klientů, z celého světa. Domácí klientela si je také může dovolit. Na možnost komplexní či příspěvkové lázeňské rehabilitační péče se informujte u svého lékaře, nebo si pobyt můžete uhradit jako samoplátce.

V zařízeních společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, najdete ubytování i s procedurami již od 1250 Kč (45 eur) na den. Již v této ceně můžete absolvovat kromě klasických léčebných pobytů i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Vloni navštívilo Bohemia-lázně 11 027 osob, které zde strávili 134 248 dní. Léčebné pobyty zde absolvovalo 1141 Čechů a 1720 dalších českých samoplátců.

Ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka, k tomu poznamenal: ,,V naší nabídce dlouhodobě vedou lázeňské pobyty na léčbu trávicího traktu a pohybového ústrojí a to v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Nově zrekonstruovaný balneoprovoz s novým rehabilitačním bazénem, vodoléčebných procedurami a moderním wellness centrem poskytuje nadstandardní vybavení a profesionální péči. Nabízíme i nonstop lékařskou péči. Máme kvalifikovaný tým zdravotních sester a lékařů v specializacích FBLR - fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace, interní lékařství, dětská léčba ve spolupráci s pediatrem. Hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, redukčním, rehabilitačním, onkologickým i preventivním. I firmy si u nás přijdou na své. Na prezentace, semináře, či firemní oslavy mohou využít moderní klimatizovaný konferenční sál s kapacitou 90 míst - při úpravě divadlo."

Ředitel J. Sluka dodal, že kromě klasických léčebných pobytů jsou k dispozici i vánoční, silvestrovské, velikonoční, nebo několikadenní relaxační pobyty. Novinkou jsou seniorské programy zaměřené na podporu a uvolnění pohybového aparátu. Víkendové wellness pobyty nabízejí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času - plavání v relaxačním bazénu, přehřátí v saunovém koutku a zchlazení v ledové komoře nebo sprchových chrličích. Lázně připravují i pobyty pro rodiny s dětmi, jejichž součástí bude péče o děti během procedur rodičů, animační programy (sportovní a kvízové odpoledne, výtvarné dílny).

Podrobnosti o jednotlivých pobytech v zařízeních Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary

Klasický léčebný lázeňský pobyt

Základem léčebného pobytu je pitná kúra předepsaná lékaři, vhodně doplněná dietním režimem, balneologickými procedurami a fyzioterapií. Na možnost této léčby se mohou klienti informovat u lékaře. Karlovy Vary jsou špičkou v léčbě onemocnění trávicího traktu a poruch látkové výměny. Karlovarské prameny pomáhají již po staletí, a proto se neváhejte svěřit do rukou odborníků. Profesionální tým lázní je připraven pomoci. Sanatorium Kriváň se řadí mezi přední lázeňská zařízení, která dlouhodobě sledují moderní léčebné postupy.

Víkendové wellness pobyty

Kromě klasických léčebných pobytů můžete využít i další programy, které oslovují všechny věkové kategorie. Víkendové wellness pobyty nabízí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času. Zaplavat si můžete v relaxačním bazénu, prohřát v saunovém koutku a zchladit v ledové komoře nebo sprchových chrličích. Během víkendu si můžete zajít i ke kadeřnici, na manikúru, pedikúru a kompletně zrelaxovat.  Víkendové wellness pobyty si můžete zarezervovat kdykoliv, v průběhu celého roku. Relaxační program příznivě působí na celý organismus, kdežto dlouhodobé pobyty jsou zaměřené na léčbu trávicího traktu. V rámci pobytů jsou v nabídce masáže i regenerační koupele. Kúry probíhají v balneoprovozu s minerální vodou.

Rehabilitační program ,,Zdravý pohyb“

Skoro každý se dnes potýká s nějakou bolestí či neduhem. Každému, kdo si chce ulevit od bolesti přirozenou cestou, v lázních nabízí přírodní léčbu minerálními prameny a rašelinou. Rehabilitační program se zaměřuje na léčbu a zmírnění obtíží pohybového aparátu, především páteře a velkých kloubů (lokty, kyčelní, kolenní klouby).

Dermatologický program ,,Mrtvé moře“

Mrtvé moře v Karlových Varech? To není fantazie. Své dermatologické problémy můžete řešit i v Bohemia-lázních. Sanatorium Kriváň provozuje unikátní vanu tzv. Floating, obsahující přesycený solný roztok, který má tak vysokou hustotu, že vás nadnáší a eliminuje zemskou gravitaci na minimum. Kromě účinků roztoku na kožní onemocnění jako je lupénka a atopické ekzémy, je procedura vhodná k celkovému uvolnění svalů a přepětí díky imitaci stavu „beztíže“. Díky této proceduře léčíte nejen pokožku, ale i pohybový aparát.

Relaxační a rehabilitační program po onkologické léčbě

Individualizovaný rehabilitační program pro pacienty do 2 let po ukončení komplexní protinádorové léčby (operace, chemoterapie, ozařování) v době klinické remise na návrh onkologa. Kromě klasických balneologických procedur se doporučuje pitná léčba, která zvýšeným obsahem lithia a selenu působí imunostimulačně.

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz

(pr)

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji