Na jaře se začne s průtahem Děpoltovic a Odeře

depoltovice2Další poničené úseky silnic v okolí Hroznětína se dočkají rekonstrukce. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila výsledky zadávacích řízení na modernizaci průtahů v Děpoltovicích a  Odeři. Se stavebními pracemi by se mělo začít na jaře tohoto roku. Obě akce budou financovány z dotace Integrovaného regionálního operačního programu a rozpočtu kraje.

​V intravilánu obce Děpoltovice dojde k rekonstrukci stávající silnice č. III/2206. Součástí projektu je rovněž výstavba dešťové kanalizace a obnova propustku, který vede přes Lužecký potok a je ve špatném stavu. Samostatnou investicí obce pak bude vybudování chodníků a osvětlených míst pro přecházení. „V rámci zadávacího řízení jsme obdrželi dohromady sedm nabídek, přičemž všechny splnily předepsané náležitosti a žádná nemusela být z následného hodnocení vyřazena. Jako ekonomicky nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Eurovia CS, která průtah vybuduje za 11,9 milionu korun,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Druhá z připravovaných akcí se týká modernizace silnice č. III/2204 v intravilánu obce Odeř. V rámci stavebních prací dojde k nahrazení stávajících konstrukčních vrstev vozovky novými, úpravě nivelity a šířky komunikace, výměně stávajících propustků a doplnění odvodnění silnice. „Do zadávacího řízení bylo podáno celkem 8 nabídek. Zakázku vyhrála společnost Colas CZ  s nabídkou za 8,1 milionu korun,“ doplnil Martin Hurajčík. (kvk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji