Hasiči dostali nová vozidla

olk hasici auta2Hned tři kusy moderní techniky převzali zástupci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Dvě nová auta se postarají například o efektivnější odklízení následků větrných smrští. Speciální kontejner zase vyhoví požadavkům na likvidaci nebezpečných látek. Hejtmanství do nákupu investovalo více než čtrnáct milionů korun.

V Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje pracují špičkoví profesionálové a naším zájmem je, aby používali prvotřídní techniku. Proto se také hejtmanství snaží vyslyšet požadavky hasičů na nákup moderního vybavení. Ukazuje se, že je to správný postoj, protože se na požární jednotky můžeme stoprocentně spolehnout. A to je dobrá zpráva pro všechny obyvatele kraje," uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Na financování nákladné koupě se podílel také samotný hasičský sbor a dále města Olomouc, Prostějov, Mohelnice a Zábřeh. Moderní techniku nasadí hasiči do služby okamžitě.

Automobily budou sloužit hasičům v Šumperku a v Prostějově, technický kontejner umístíme na stanici v Olomouci,“ dodala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Olomoucký kraj nepomáhá jen profesionálním jednotkám, ale velkou pozornost věnuje i sborům dobrovolných hasičů. Na letošek má pro ně formou dotačních programů připraveno několik milionů korun. Peníze mohou dobrovolníci použít například na pořádání požárních soutěží nebo na práci s mládeží. (olk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji