Třinecká nemocnice zmodernizovala oddělení intermediární péče

nem trinecOptimalizace zdravotní péče krajských nemocnic pokračuje v Třinci. Pacienti a zdravotnický personál se začátkem roku vrátili na zrekonstruované oddělení intermediární péče (IMP). Práce na modernizaci oddělení trvala tři měsíce a investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala téměř 10 milionů korun.

Rekonstrukce oddělení IMP je součástí optimalizace zdravotní péče, kterou jsme nastartovali v minulém roce. Díky náročným úpravám má třinecká nemocnice moderní oddělení s vyšší kapacitou, počet lůžek se zvýšil z 15 na 21. Na tomto oddělení, které je součástí interny, jsou hospitalizováni hlavně pacienti s kardiologickým onemocněním, u kterých je nutné 24 hodin denně monitorovat srdeční činnost. Věřím, že tato nová telemetrická jednotka zase o něco zvýší úroveň lékařské péče pro naše občany,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Náročná rekonstrukce oddělení trvala tři měsíce. Započalo se bouracími pracemi, poté následovaly dispoziční úpravy, vybudování bezbariérových koupelen pro imobilní pacienty, instalace nových elektrorozvodů a rozvodů kyslíku a vzduchu. Oddělení je rovněž vybaveno novým nábytkem. Novinkou jsou venkovní žaluzie, které ocení pacienti a zdravotnický personál, zejména v letním období. Rekonstrukcí prošlo i zázemí pro zdravotnický personál.

Rekonstrukce oddělení intermediární péče přispěla ke zvýšení standardů léčení a bezpečnosti pacienta. Veškeré náklady činily téměř 10 milionů korun, nemocnici významně přispěl Moravskoslezský kraj,“ uzavřel ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek. (msk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji