ČSSD před krajskými volbami

poche 1Česká strana sociálně demokratická vládla krajům osm let, to znamená, že nebude navrhovat žádná revoluční řešení a nějaké překvapivé taháky. Budeme kraje prezentovat jako úspěšné důkazy práce sociálně demokratických hejtmanů a náměstků. Jako místa, kde lidé rádi žijí a kde jim poskytujeme služby, které potřebují a očekávají. Ať už ve formě dopravní obslužnosti, školství či sociálních věcí či zdravotnictví. Velkým tématem bude určitě bezpečnostní situace, o které lidé slyší v souvislosti s migrační krizí každý den, ačkoli s ní dosud nebyli osobně konfrontováni, protože se nám uprchlíci zatím spíš vyhýbají. Přesto tyto věci občany znepokojují, proto určitě budou nějakou součástí kampaně, ale budeme se velmi zasazovat o to, aby se to nestalo jejím ústředním tématem. Naším cílem je udělat z voleb souboj o povahu krajů, protože zde máme navrch, kraje jsme 8 let úspěšně řídili a řídíme.

ČSSD je také hlavním hnacím motorem úspěšné vlády, která překonala ekonomickou krizi a otočila kormidlo zahraniční politiky, takže jsme v Evropě vnímáni jako důvěryhodný a opravdový partner. Vláda je klidná, což je oproti minulosti velká změna a náš úspěch. I to bude součástí kampaně, ale ve většině regionů se ČSSD bude soustřeďovat na témata, která se lidí osobně dotýkají v daném kraji. V severních krajích je to zaměstnanost a vyšší počet volných pracovních míst, v některých jiných dopravní infrastruktura a rozvoj.

Naše kampaň bude pozitivní a nebudeme nikde vystupovat proti konkrétnímu politickému subjektu. ČSSD bude prezentovat kraje jako úspěšné regiony, kde lidé rádi žijí a kde na tom mají jednoznačnou zásluhu sociální demokraté. Kampaň musí být pozitivní, nechceme na nikoho útočit. Přesto je téměř jasné, že si nás koaliční partner - Hnutí ANO - vybralo jako svého hlavního protivníka. S tím se však naši hejtmani mohou a umějí vypořádat, zatím však nevíme, proti komu budeme stát, protože Andrej Babiš své kandidáty teprve hledá. 

Veřejně jsme sdělili, že chceme vyhrát v senátních volbách a uspět v sedmi a více krajích, já jako volební manažer musím mít cíle ještě vyšší. Proto věřím, že ve všech krajích uspějeme a budeme se i po volbách podílet na krajských vládách.

Naše kampaň bude transparentní a jednoznačně pozitivní, celková vynaložená částka se bude odvíjet i od toho, kolik bude na podzimní kampaň věnováno peněz z krajů. Předpokládaná částka je mezi padesáti a sto miliony korun, které ČSSD uhradí z vlastních zdrojů, nebudeme si na kampaň půjčovat. Všechny výdaje budou na třinácti transparentních účtech, které budou z Lidového domu pro kraje zřízeny.

Miroslav Poche, europoslanec a ústřední volební manažer

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2023 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji