Martin Kupka o ODS a krajských volbách

kupkaODS nasazuje jako lídry do krajských voleb úspěšné a důvěryhodné osobnosti. Pro své protivníky budou nepochybně představovat těžkou váhu. Hned v několika krajích to jsou oblíbení starostové a místostarostové. V Libereckém kraji vede kandidátku starosta Frýdlantu Dan Ramzer, v Pardubickém kraji bývalý starosta a nyní místostarosta Litomyšle Michal Kortyš, v Ústeckém kraji starosta Kadaně Pavel Kulhánek, v případě Olomouckého kraje je to úspěšný starosta Uničova Dalibor Horák, na Zlínsku oblíbený starosta Vlčnova Jan Pijáček. Horkým kandidátem na lídra je v Plzeňském kraji náměstek primátora Martin Baxa.

Další dvě esa vytahuje ODS v Jihočeském kraji v osobě bývalého hejtmana a poslance Jana Zahradníka a v Královéhradeckém kraji v osobě generála Martina Červíčka. Je to opravdu silná sestava. V těchto volbách neobhajuje ODS vedení v žádném z krajů. Každé posílení bude tedy úspěch. Budeme oslovovat veřejnost návrhem na správná řešení řady lokálních a regionálních témat. Pozorujeme, že současná vládní koalice množstvím nových zákonů dál posiluje byrokracii a přijímá nové a nové úředníky. Důvěru v občana nahrazuje direktiva, zákazy a kontrola. Postupně se zužuje svobodný prostor pro rozhodování lidí. Tomu čelíme na úrovní celostátní a z krajské pozice tomu chceme lépe bránit. Živým tématem bude nepochybně i uprchlická krize a také škodlivý socialistický návrh na radikální plošnou inkluzi ve školách.  

Martin Kupka, místopředseda ODS a lídr pro Středočeský kraj

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji