STAN a podzimní volby

gazdikVolební kampaň Starostů a nezávislých bude regionální, protože v krajských volbách se rozhoduje o složení krajských zastupitelstev, a ta ovlivňují pouze krajskou politiku, ne celostátní. Chceme přiblížit rozhodování co nejblíže občanům. V praxi to znamená, že chceme přesunout více pravomocí na obce a kraje, a to společně s penězi. Mezi naše další prioritní témata patří bezpečnost v krajích, jelikož nyní chybí krizové scénáře a plány pro řadu nebezpečných situací, jako se udály třeba v Uherském Brodě nebo Vlachovicích-Vrběticích.

Dále chceme, aby kraje byly silné a kompetentní, budeme proto mimo jiné usilovat o to, aby se legislativním návrhem, podaným alespoň polovinou všech krajských samospráv, musely zabývat vláda a parlament přednostně. Nikdo jiný než STAN nemá ve svých řadách tolik zkušených komunálních politiků, kteří jsou připraveni postarat se i o naše kraje.
Výrazný úspěch předpokládáme minimálně ve Středočeském kraji, kde je lídrem kandidátky úspěšný starosta Kolína Vít Rakušan, ve Zlínském kraji, kde o post hejtmana bude usilovat primátor Zlína Miroslav Adámek, a pochopitelně v Libereckém kraji v čele s hejtmanem Martinem Půtou. Tento výčet ale není konečný.

Petr Gazdík, předseda STAN

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji