Třídíme s Nikitou: Děti stvořily třídícího superhrdinu

 MES5620Dvůr Králové nad Labem, 19. června 2018 – Už po jedenácté se v Královéhradeckém kraji zapojily školy do soutěže „Třídíme s Nikitou.“ Jejich letošním úkolem bylo vytvořit třídícího superhrdinu, prostřednictvím kterého děti učí sebe i své okolí správně třídit a nakládat s odpady. Vítězný superhrdina se zrodil v Základní škole Nové Město nad Metují. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem. 

Číst dál

Putovní Křišťálová popelnice zamířila do Litomyšle!

Litomyšl 800Hradec Králové, 13. června 2018 - V třídění odpadů, zvláště pak těch obalových, se obyvatelé ČR stále zlepšují. Aktuálně má možnost třídit své odpady 99 % obyvatel ČR a 73 % jich tak činí. K dispozici mají již více než 353 000 barevných kontejnerů a menších nádob. Kde ale mají lidé nejlepší podmínky a třídí ve všech směrech nejlépe? Na to i letos odpověděla celostátní soutěž obcí v třídění odpadů „O křišťálovou popelnici 2017“. Jména těch nejlepších byla odtajněna tradičně na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci probíhající konference Odpady a obce 2018. Ceny předali zástupci Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., která je vyhlašovatelem soutěže.

Číst dál

Klíčem k titulu Čistá obec jsou dobré podmínky pro třídiče

Trotina

V pořadí už 12. ročník soutěže obcí Královéhradeckého kraje v třídění odpadů zná své vítěze. O titul „Čistá obec 2017“ bojovaly všechny obce v kraji, které jsou zapojeny do systému zpětného odběru a využití odpadů provozovaného společností EKO-KOM, a.s. Mezi medailisty jsou jména známá z let minulých, ale také řada nováčků. Ti se posunuli na přední příčky především díky stále se zlepšujícím podmínkám pro třídění odpadů. 

Číst dál

Ze skladu až na Mount Everest, aneb příběh PET lahve

Rozvíjet kreativitu, tvůrčí schopnost, představivost i probouzet zájem o třídění a recyklaci odpadů, to vše je smyslem soutěže „Třídíme s Nikitou“. Stejně jako v předchozích letech byl i 8. ročník této soutěže určen dětem ze základních škol v Královéhradeckém kraji a stejně jako v ročnících minulých neměla porota snadný úkol. Nakonec ale vítěze vybrala. První cenu si z královédvorské zoologické zahrady odvezly děti z Ohnišova.

Číst dál

Červený bude červen v Hradci

 

Občané Hradce Králové mají již 4. rokem možnost zbavovat se vysloužilých drobných elektrozařízení prostřednictvím 20 červených stacionárních kontejnerů rozmístěných ve městě. Hradečtí doposud tímto způsobem vytřídili téměř 43 tun elektroodpadu. Nezisková společnost ASEKOL, která kontejnery v Hradci Králové umístila a zajišťuje jejich pravidelné vyvážení a recyklaci, nyní přichází s malou připomínkovou akcí, kterou naše město plně podporuje.

Číst dál

Účet za zimu je 130 milionů

Skončená zima je z hlediska údržby silnic druhá nejmírnější ve statistikách SÚS Královéhradeckého kraje. Včetně zatím odhadovaných výdajů za měsíc duben vyšla na 129,4 milionu korun. Posypových dnů bylo 78, ke kalamitě nedošlo ani jednou, přestože v první půlce února k ní bylo hodně blízko.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji