Vysočina je v třídění na špici

 

 G1U0234

PREZENTACE - Lidé v Kraji Vysočina v minulém roce vytřídili 49,5 kilogramů papíru, skla, plastů a nápojových kartonů, což je zatím meziročně nejlepší výsledek regionu a velký nárůst oproti minulým letům. V roce 2016 přinesl v průměru každý obyvatel kraje do barevných kontejnerů 20,2 kilogramu papíru, 15,3 kilogramů plastu, 7,3 kilogramu směsného skla, 6,2 kilogramu čirého skla, 0,5 kilogramu nápojových kartonů a k tomu také 18,3 kilogramu kovů. 

Číst dál

Na Vysočině chtějí více zpětné vazby od veřejnosti

Kraj Vysočina přišel s novým způsobem, jak se více přiblížit svým občanům. Dosáhnout toho chtějí prostřednictvím projektu participativního rozpočtu. V praxi to znamená, že se po zaregistrování na stránkách vas-nazor.cz může k prioritám kraje vyjádřit každý občan Kraje Vysočina. Projekt v kraji odstartoval začátkem června.

Číst dál

Kraj vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém květnovém zasedání dva ze tří grantových programů určených na rozvoj podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů. Poslední z trojice programů určených primárně pro podnikatelský sektor, Rozvoj podnikatelů, bude vyhlášený v červnu letošního roku.

Číst dál

Jedny z posledních kapek dotací z ROP Jihovýchod

Výbor Regionální rady Jihovýchod dnes schválil více než 55 milionů korun dotací pro další dvě silnice v Jihomoravském kraji. Statutární města Brno a Jihlava získají ještě téměř 29 milionů korun dotací pro přírodovědné kognitorium a nová školní hřiště.

Číst dál

Ti, co si mohou oddychnout

Celkem 129 projektů z ROP Jihovýchod, dotovaných téměř dvěma miliardami korun, k dnešnímu dni dosáhlo cílové rovinky a jejich realizátoři si mohou oddechnout. Zdolali totiž pětiletou udržitelnost projektu – už k nim nemůže přijít žádná kontrola, jejich projekt je z dotačního pohledu definitivně ukončen.

Číst dál

Vysočina investuje do silnic a nemocnic

vysocinaV minulých letech zaznamenaly všechny kraje včetně Vysočiny poměrně výrazné výpadky na příjmové straně rozpočtů. Důvodem byly nižší výběry daní a tím pádem i menší objem peněz ze státního rozpočtu. Jak se ale zdá v letošním roce už se tento trend definitivně zastavil. Země se dostala z nejhlubší krize, a přestože situace stále není ideální, stav veřejných financí opět umožňuje vytváření úspor a investice.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji