Pardubické cestmistrovství v novém

cestmistrovstviInspekční cesty náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše po všech cestmistrovstvích Správy a údržby silnic Pardubického kraje odstartovaly investiční činnost, díky které se na mnoha místech výrazně změnilo zázemí pro zaměstnance nebo skladové hospodářství. Příkladem je nejenom teď na podzim dokončená proměna svitavského cestmistrovství, ale i nové zázemí přímo v centrálním areálu v Pardubicích.

 

„V letošním roce se do technologií, strojů, dopravních prostředků, areálu a budov investovalo přes sto milionů korun,“ konstatuje náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že největší akcí byly právě Svitavy, kde se podařilo kompletně vyřešit skladové hospodářství a objekt se sociálním zázemím pro zaměstnance cestmistrovství.

SILNIČÁŘI BLÍŽ STROJŮM

Poměrně důležitou komplikaci se díky investicím podařilo vyřešit i v Pardubicích. „Tady se nachází sídla tří organizačních částí Správy a údržby silnic Pardubického kraje,“ vysvětluje její ředitel Miroslav Němec. „Je tady sídlo ředitelství, dále sídlo provozní oblasti pro okres Pardubice a zároveň jedno ze tří cestmistrovství okresu.“ Doposud se ale pracovníci cestmistrovství potýkali s tím, že jejich zázemí bylo umístěno poměrně hodně daleko od garáží, dílen a tím i techniky. Daleko to silničáři měli i ke skladům. Nepříjemné to bylo zejména v době zimní sezóny, kdy silničáři v pohotovosti často v práci nocují.

„Využili jsme toho, že v těsném sousedství garáží a dílen byla stará opuštěná stavba kotelny, kterou jsme mohli využít jako základ pro přestavbu a přístavbu,“ říká náměstek hejtmana Kortyš. Lidé se tak po nezbytných stavebních úpravách mohli přestěhovat do zbrusu nových prostor. „Z pohledu komfortu pro lidi je to naprosto nesrovnatelné, navíc to teď mají opravdu jen pár kroků k technice a dílnám,“ dodává ředitel Němec.

HODNĚ MUZIKY ZA MÁLO PENĚZ

Vedení Správy a údržby silnic Pardubického kraje i zřizovatel organizace, tedy Pardubický kraj, považují investici za velký úspěch. Zdánlivě drobný problém trápil cestáře dlouho a na jeho řešení čekali desítky let. Přitom nebylo ani příliš složité, ani příliš nákladné. „Prostředky na stavbu šly z investičního fondu Správy a údržby silnic Pardubického kraje a náklady byly poměrně nízké, pohybovaly se kolem čtyř milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Silničáři už v nové budově zahájili zimní sezónu a změnu si pochvalují. „Teď jsem tam byl u vedoucího cestmistrovství a ptal jsem se, zda to má nějaké mušky, říkal mi, že je to perfektní,“ těší ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslava Němce.

NÁKLAĎÁKY A SEŘEZÁVAČ KRAJNIC

Čtyři nové nákladní automobily, které ještě silničářům dorazí a které se rovnou zapojí do zimní údržby silnic, udělají prozatímní tečku za investicemi, které vznikly při zmíněné inspekční cestě náměstka Kortyše po jednotlivých cestmistrovstvích. Příští rok bude v rámci investic uhrazen také nově pořízený seřezávač krajnic. Obdobný stroj v minulosti krajští silničáři používali a sloužil jim desítky let. „To byl výrobek ještě z Německé demokratické republiky. Stroj, který jsme objednali, funguje na podobném principu, je ale výrazně technicky zdokonalený,“ konstatuje Němec, podle kterého se seřezávač krajnic objeví na krajských silnicích na jaře příštího roku.

SOLNÁ HALA. BUDE NEBO NE?

V plánech krajských silničářů je do budoucna také vyřešení skladového hospodářství soli na cestmistrovství v Moravské Třebové. Ovšem, zda k němu dojde, to bude záležet na dostupných finančních zdrojích. „Je velký otazník nad množstvím disponibilních zdrojů ve veřejných rozpočtech, protože reálně stojíme před značným příjmovým daňovým poklesem,“ dodává k výhledu Němec, podle kterého je nutné primárně udržet provoz organizace

PR

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji