Moravskoslezský kraj věnuje obětem železničního neštěstí ve Studénce finanční dar

 

Finanční pomoc poskytne vedení Moravskoslezského kraje lidem, do jejichž života zasáhla 22. července železniční nehoda na přejezdu ve Studénce. K částečnému překlenutí tíživé sociální situace, do které se dostali pozůstalí zemřelých i ti, kteří byli při havárii těžce zraněni a hospitalizováni, uvolní kraj ze svého rozpočtu 800 tisíc korun. Dnes o tom rozhodli krajští radní. O vyplacení další finanční podpory ve výši 100 tisíc pozůstalým bude v září jednat krajské zastupitelstvo.

 

„Peněžním darem chceme poskytnout alespoň částečnou podporu pozůstalým a zraněným, kterým přejeme pokud možno brzké uzdravení. Bohužel, nedokážeme nahradit jejich osobní ztráty a zmírnit utrpení a bolest, ale můžeme alespoň finančně pomoci těm, do jejichž života zasáhla tragická událost,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kraj daruje 100 tisíc korun pozůstalým tří obětí, stejnou částku obdrží čtyři zranění lidé z Moravskoslezského kraje. Sto tisíci přispěje kraj také strojvedoucímu vlaku, který svou pohotovou reakcí snížil další možné následky železničního neštěstí.

„Život ani zranění se na peníze přepočítávat nedají. Přesto bychom chtěli alespoň symbolicky vyjádřit naši soustrast a solidaritu. Také bych chtěl ještě jednou poděkovat složkám Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, zejména jednotkám profesionálních hasičů z Bílovce, Studénky a Nového Jičína za jejich bleskový profesionální zásah, posádce vlaku a všem, kteří pomáhali zvládnout následky železniční tragédie,“ říká Josef Babka, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj - Krajský úřad

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji