Ministryně Karla Šlechtová diskutovala na pracovním setkání o možnostech rozvoje kraje

 

Finance na rozvoj pracovních míst a regeneraci brownfieldů v Moravskoslezském kraji i příspěvek na demolici chátrajících budov. O tom všem dnes (5. 11. 2015) diskutovala na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Probírala aktuální krajská témata s hejtmanem Miroslavem Novákem, starosty vybraných měst a obcí a dalšími partnery z území kraje.

„Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) je pro obce i kraje velmi důležitým partnerem. K tématům dnešní pracovní schůzky patřilo vyčlenění financí pro další rozvoj Moravskoslezského kraje, a to zejména na vznik nových pracovních míst a regeneraci brownfieldů pro následné podnikatelské využití. Stejně tak jsme s paní ministryní jednali o možném státním příspěvku na demolici chátrajících bytových domů, které se v mnoha našich městech nacházejí a jsou zdrojem kriminality a dalších nežádoucích jevů. Zároveň jsme si během jednání potvrdili, že je náš kraj velmi dobře připraven na čerpání evropských prostředků určených pro Českou republiku do roku 2020,“ sdělil Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Zaměstnanci kraje provedli mezi všemi městy a obcemi průzkum, ze kterého jednoznačně vyplynula potřeba a zájem o řešení těchto problémů. Výsledkem jsou zmapované brownfieldy, jejichž regenerace by si vyžádala téměř 4 miliardy korun, pro demolice objektů v sociálně vyloučených lokalitách by města a obce potřebovaly dalších téměř 150 milionů korun.

Hejtman dále připomněl, že MMR v roce 2014 vyhlásilo program Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje, na který bylo alokováno 300 milionů korun. „Díky těmto financím, o které byl velký zájem, vzniklo více než 700 dlouhodobě udržitelných pracovních míst, a to zejména u malých a středních podniků. Těší mě, že takřka 470 těchto pracovních míst připadá právě na náš kraj,“ připomněl hejtman.

„Pracovními setkáními se zástupci vedení krajů chceme zintenzivnit spolupráci a především komunikaci mezi Ministerstvem pro místní rozvoj a regiony České republiky a konzultovat problémy jednotlivých krajů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji