Hosté ze Slovenska se přijeli inspirovat výsledky transformace na Vysočině

Image.aspxNa třídenní návštěvu Kraje Vysočina zavítala delegace z Trnavského samosprávného kraje. „Hlavním cílem bylo seznámení se s pokroky, které jsme učinili v procesu transformace pobytových služeb. Spolupráce s Trnavským samosprávným krajem je dlouhodobá a pro obě strany přínosná,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Návštěva zamířila především na Pelhřimovsko, kde hosté viděli, jak v praxi funguje nedávno transformovaný Domov Jeřabina Pelhřimov (bývalý ÚSPMP Těchobuz).

 
 „V současnosti dokončujeme potřebné vzdělávání pracovníků, abychom mohli transformaci zahájit. Výsledky na Vysočině jsou pro nás velmi inspirativní,“ řekla ředitelka odboru Sociální pomoci Trnavského samosprávného kraje Blažena Flamíková.

Vedle představitelů Trnavského samosprávného kraje se návštěvy účastní zástupci Domova sociálních služeb pro dospělé v Zavaru, který dlouhodobě spolupracuje s Domovem Jeřabina Pelhřimov a dále pak vedení Domova sociálních služeb pro děti a dospělé v Okoči. Toto zařízení je zařazeno do transformačních plánů a mělo by jít projít kýženou proměnou.  

V oblasti sociální péče pojí Kraj Vysočina se slovenskými regiony několik partnerství. Naposledy bylo posíleno uzavřením spolupráce mezi Domovem ve Zboží a Domovem sociálních služeb Domovina. Ten sídlí v Hodkovcích, které patří Košický samosprávný kraj, a stará se o dospělé muže s mentálním postižením a schizofrenií.

Krajský úřad Kraje Vysočina

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji