ZOO Zlín zná 600 000 návštěvníka, pochází ze slovenské Prievidze

           ZOO Zln jubileum1 1 640x427Morava obecně a Východní Morava obzvlášť se stávají stále častějším cílem návštěvníků ze Slovenska. Tento malebný kout sousední České republiky má Slovákům co nabídnout a zdejší atrakce spolehlivě pomáhají naplňovat i ubytovací kapacity. Důkazem zájmu slovenských klientů je i rostoucí návštěvnost v největších moravských lázních - Lázních Luhačovice, a.s., i v ZOO Zlín. Dobře to ilustruje i nedávná shoda náhod, když se 600-tisícím návštěvníkem ZOO Zlín stali dva hosté ze Slovenska, kteří se na návštěvu ZOO vydali během svého pobytu v Lázních Luhačovice, a.s. A aby úsměvných náhod nebylo málo, jubilejní návštěvníci získali i hlavní dárek od partnera Lázní Luhačovice a to třídenní pobyt s wellness procedurami.

           Zlínská ZOO přivítala svého 600 000 návštěvníka v jednom roce, stalo se tak v neděli 25. října, krátce před 15 hodinou. Bylo to vůbec poprvé v téměř sedmdesátileté historii této zoologické zahrady. Šťastnými návštěvníky se staly Ingrid Nováková a Karol Lazo ze slovenské Prievidze. V zoo je přivítal a předal jim dárky ředitel Roman Horský.

           Pro Zlínskou ZOO je to výjimečná událost a překonání magické hranice roční návštěvnosti. A proto i dárky pro jubilejního 600 000 návštěvníka byly mimořádné. Kromě vajíčka kasuára se speciálním polepením, klubové karty ZOO Zlín Family, prohlídky areálu zoo s průvodcem, nového nástěnného kalendáře a dalších dárků ze zoo získali Ingrid a Karol také hlavní dárek od partnera Lázní Luhačovice a to třídenní pobyt s wellness procedurami.

           Pro Ingrid i Karola to byla jejich první návštěva Zlínské ZOO. "Z doslechu jsme o ZOO Zlín samozřejmě věděli. Všichni naši kamarádi a známí vás chválili, říkali jsme si, že bychom se konečně měli k vám zajet podívat. A protože se nám dnes nechtělo být doma, sedli jsme do auta a vyrazili na výlet. Nejdříve jsme zamířili do Luhačovic, prošli jsme se po kolonádě, pak jsem ale Ingrid přesvědčil, ať už jdeme k vám, za tygry. To jsou moje nejoblíbenější zvířata", popsal cestování Karol Lazo. Do zoo přišli v ten správný čas. "V Luhačovicích se mi velmi líbilo, možná bych tam vydržela i déle, ale Karel se už nemohl dočkat tygrů. Je pro mě proto naprosto neuvěřitelné, že kromě všech nádherných dárků jsme získali pobyt právě v Luhačovicích. Velice vám za všechno děkujeme," neskrývala dojetí Ingrid Nováková. Z výhry měli oba obrovskou radost. "Nikdy jsme nic nevyhráli, ještě dnes ráno jsem se v autě zlobila, že netuším, jak to lidi dělají, že pošlou jen jednu sms do nějaké soutěže a hned vyhrají třeba 2 000 euro. Na dnešní den nezapomeneme a budeme se do Zlínské ZOO velmi rádi vracet", popsala svoje dojmy Ingrid Nováková.

           Zlínská ZOO dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Moravy a mezi osm nejoblíbenějších míst České republiky. Ve Zlínském kraji od roku 2003 nepřetržitě obhajuje pozici nejvyhledávanější turistické destinace.

           Lázně Luhačovice, a. s. jsou zas nejnavštěvovanějšími moravskými lázněmi a patří jim prvenství i v počtu slovenských návštěvníků v českých lázních. Ročně se jich zde rekreuje a léčí cca 2000. Více než polovina zahraničních hostů Lázní Luhačovice, a.s., přijela ze Slovenska.

           Slováci objevili kouzlo luhačovických lázní, především zdejších zachovalých staveb jejich nejvýznamnějšího architekta Dušana Jurkoviče, spolu se světoznámou Vincentkou, polohou blízko hranic a špičkovými službami. Nebývalý růst trvá už třetím rokem a je podpořen marketingovými a PR aktivitami Lázní Luhačovice na Slovensku. Luhačovice však nejsou jen cílem lázeňských a wellness pobytů, či jednodenních výletů, ale tradičně jsou i významným zaměstnavatelem Slováků a místem setkávání české a slovenské kulturní a politické reprezentace. Důvodem je jazyková, kulturní a geografická blízkost a bohatá historie vzájemných vztahů.


Více informací:
www.zoozlin.eu , www.LazneLuhacovice.cz , www.HotelAlexandria.cz.

FOTO: Archiv ZOO Zlín.

PR

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji