Lipo slaví rok

lbk lipoJe to už jeden rok od založení podnikatelského inkubátoru pro Liberecký kraj. ,,Naši roční činnost si teprve budeme vyhodnocovat, ale už teď je zřejmé, že se nám za pouhý rok podařilo vybudovat špičkový tým nadšenců, vytvořit rozruch kolem nás, a tím propagovat naše služby. Aktivně jsme podpořili přes 30 klientů pomocí našich programů, a to jsme teprve na začátku. Jsme nadšení z podpory a uznání, které dostáváme od našich partnerů v Libereckém kraji, po celé republice i v zahraničí,” vypočítává pozitiva Philipp Roden, ředitel Lipo.ink.

V rámci podnikatelského inkubátoru jsou veřejnosti poskytovány tři klíčové služby, které mají podporovat podnikání na všech úrovních jeho životního cyklu. Kromě osvěty a kulturních akcí, je to i inkubace a program PlatInn. Obyvatelé Libereckého kraje mohou využít i tzv. Podnikatelskou ambulanci, kde získají rychlé, nekomplikované a bezplatné mentorování ke svým podnikatelským nápadům, nebo co-workingového prostoru. „Chceme oslovit podnikavé, chytré a nebojácné osobnosti, které mají chuť žít a pracovat ve svém regionu. Záměrem je takové lidi přitáhnout, podnítit jejich zájem a zkrátka nepřicházet o talenty,“ doplňuje radní Libereckého kraje, paní Radka Loučková-Kotasová.

Od listopadu tohoto roku začala i rekonstrukce budovy ,,D” (bývalá budova VÚTS neboli Výzkumák), kde se prostory a možnosti současného inkubátoru rozšíří. ,,Průmysl se mění a bez inovací, vědy a výzkumu, který bude mít vytvořené podmínky v našem regionu, budeme jen pracovat pro ty, kteří přechod na nové technologie zvládnou lépe než my. Investice do podnikatelského inkubátoru a podpora nových myšlenek a technologických firem je investice do budoucnosti Libereckého kraje,” vysvětluje důležitost inkubátoru hejtman Libereckého kraje, Martin Půta. (lbk)

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji