Šachy ve vedení Ústeckého kraje

zastupitelstvo usti foldynaRada Ústeckého kraje si zahraje šachy. Ke poslednímu dni letošního roku rezignoval náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna z ČSSD, kterého nahradí jeho stranický kolega Zdeněk Matouš. Ten tak opustí svoje křeslo radního pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Odchodem Foldyny, který zůstává členem krajského zastupitelstva, vznikla potřeba doplnit krajskou radu. Do ní byl zvolen sociální demokrat Miroslav Andrt, dosavadní předseda výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova a předseda komise pro Smart Region Ústecký kraj. Uvolněné místo předsedy zmíněného výboru pak obsadí jako neuvolněný právě dosavadní náměstek hejtmana Foldyna.

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji