Na tábory pro šestnáct set dětí dal kraj skoro milion

tabor mskPěkné letní prázdniny mohly děti prožít i díky Moravskoslezskému kraji. Prázdninovou činnost kraj dotoval 847 tisíci korunami.

Peníze z dotačního programu určeného pro volný čas dětí a mládeže, na němž se finančně spolupodílí také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, využilo 22 neziskových organizací - pobočné spolky organizací Junák, Asociace TOM ČR, Dakota, Royal Rangers a střediska volného času, které se pravidelně věnují dětem a mládeži. Letní prázdninové tábory jsou vyvrcholením jejich celoroční činnosti.

Spolu s organizátory letních táborů se snažíme zvýšit zájem dětí o rukodělné a řemeslné aktivity, chceme, aby o prázdninách co nejvíce sportovaly a zajímavě strávily své volno v přírodě. Díky krajské dotaci tak mohlo prázdninový čas aktivně a smysluplně využít zhruba 1600 dětí na více než sedmdesáti táborových turnusech,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Stanislav Folwarczny.

Dodal, že kromě letních táborů Moravskoslezský kraj finančně podpořil také týdenní středoškolský přírodovědně zaměřený kemp, který v polovině srpna organizuje krajská Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského. Tento kemp je v rámci přeshraniční spolupráce určen třiceti žákům z Moravskoslezského, Jihomoravského, Žilinského a Trnavského kraje. (msk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji