Olympiáda dětí a mládeže je připravená

běžkyUž zítra začíná v Pardubickém kraji zimní Olympiáda dětí a mládeže. Hejtman Martin Netolický se proto v pátek odpoledne seznámil s přípravou tratí a zázemím areálů v Letohradě, Čenkovicích a na Dolní Moravě, do kterých Pardubický kraj ze svého rozpočtu investoval necelých sedm milionů korun. Vzhledem ke zlepšeným klimatickým podmínkám by neměl být podle organizátorů průběh her ohrožen. Všechny areály mají v současné době dostatek sněhu.

První zastávkou inspekční cesty byl Letohrad, kde se hejtman za přítomnosti starosty Petra Fialy a předsedy Klubu biatlonu Letohrad Petra Vlčka seznámil s přípravou tratí a zázemím pro mladé sportovce. „Letohradský klub patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější biatlonová centra u nás, a proto jsme se rozhodli v minulosti pomoci s vybudováním zasněžovacího systému v celém areálu. Je to investice, která pomůže nejen letošní dětské olympiádě, ale i při dalším rozvoji mladých biatlonových talentů, protože díky umělému zasněžování bude možné prodloužit zimní sezonu a zkvalitnit tréninkové podmínky,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V loňském roce jsme v souvislosti s olympiádou uvolnili 2,75 milionu korun na výstavbu kvalitního zázemí pro soutěžící, krytého stání pro rolbu a sněžná děla, ale také na rozšíření lyžařských tratí,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Ten se poté vydal na Dolní Moravu, konkrétně do Skiareálu Větrný vrch, kde se uskuteční soutěže ve snowboardingu a skicrossu. „Pro zlepšení dopravní dostupnosti celého areálu jsme investovali částku tři miliony korun na nezbytné opravy příjezdové komunikace z obce směrem k areálu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který si celý areál prošel se starostou Dolní Moravy Radimem Novákem.

Na závěr páteční cesty navštívil hejtman Skiresort Buková Hora, kde na sjezdovce Svitavská poměří své síly mladí alpští lyžaři. Areál se proto stal posledním zastavením hejtmanské inspekční cesty. „Na sjezdovce je dnes dostatečná sněhová pokrývka, a proto věřím, že alpští lyžaři budou mít co nejlepší možné podmínky. Krajský svaz lyžařů jsme z rozpočtu podpořili částkou 850 tisíc korun na zlepšení materiálního vybavení. Za tuto částku jsou pořízeny například ochranné sítě, slalomové tyče, startovací bloky či vysílačky,“ sdělil hejtman Martin Netolický. (pk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji