Plzeňsko hledá památku

kaple pzkDruhý ročník soutěže Památka Plzeňského kraje o nejlepší realizaci obnovy nemovité kulturní památky vyhlásil pro letošní rok Plzeňský kraj. Do hlasování se může zapojit také veřejnost. Hlasování končí 26. listopadu. Soutěžit bude celkem 19 památek, slavnostní vyhlášení se pak uskuteční 4. prosince.

Do soutěže Památka Plzeňského kraje nominovaly obce a Národní památkový ústav ve dvou kategoriích celkem 19 nemovitých kulturních památek, jejichž obnova byla dokončena v letošním roce.

Hlasovat lze na webových stránkách Plzeňského kraje. Hlasování probíhá v rámci ceny veřejnosti do 26. listopadu 2018 ve dvou kategoriích, a to sochy a drobná architektura a druhou kategorií jsou stavby. V každé kategorii bude oceněna památka s nejvyšším počtem hlasů, která obdrží cenu Památka Plzeňského kraje – cena veřejnosti. Hlavní ceny budou uděleny na základě výběru odborné komise sestavené krajským úřadem, ceny veřejnosti vzejdou z výsledků internetové ankety.Tři vylosovaní účastníci internetového hlasování z řad veřejnosti obdrží věcné ceny.

Cílem soutěže je ocenění úsilí vlastníků památek, snaha o jejich podporu a také určitá motivace dalších vlastníků k obnově kulturních památek a k příkladné péči o ně. Dalším záměrem je rozšíření povědomí o kulturním dědictví Plzeňského kraje mezi širokou veřejnost a prezentace pozitivních výsledků péče o památky. Cílem této soutěže je rovněž impuls ke zkvalitnění péče o nemovité kulturní památky, důraz na kvalitu prováděných oprav a rozvoj spolupráce mezi jednotlivými subjekty působícími v oblasti památkové péče. (pzk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji