Marian Jurečka ke krajským volbám

jureckaVolební kampaň KDU-ČSL pro krajské volby bude již jako tradičně poměrně decentralizovaná. Jednotlivá vedení krajů vytvářejí své volební programy a priority, jejichž prostřednictvím reagují na problémy daného kraje. Souvisí to i se skutečností, že v řadě krajů jde KDU-ČSL do krajských voleb v koalicích s různými dalšími politickými subjekty či místními sdruženími. Z obecného, celospolečenského hlediska chceme, aby krajské volby byly také pomyslným referendem o účasti komunistů ve vedení mnoha krajů.

Chceme rozbít rudooranžové koalice a zabránit vstupu do krajských vlád dalším extrémním silám. Významnými programovými prioritami napříč celou republikou bude boj proti suchu, udržitelnost a kvalita života na venkově nebo další podpora domácí sociální péče.
Jsme přesvědčeni, že tam, kde je kvalitní lídr a kandidátka sestavená ze zajímavých a v regionu známých osobností, které se těší důvěře veřejnosti, lze uspět.
Proto můžeme být úspěšní v mnoha krajích: od jižních Čech až po Moravskoslezský kraj. Rádi bychom získali hejtmanské posty v krajích, kde jsme již historicky tyto posty měli a dále zastupitelské mandáty v krajských zastupitelstvech, v nichž nyní nemáme své zastoupení.

Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství ČR

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji