Komentář Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje k tématu...

bubenicekVážení čtenáři, jsem rád, že se spolu potkáváme na těchto stránkách i v novém roce. Pro nás v Ústeckém kraji bude rok 2015 obzvlášť významný. Slavíme totiž letos 15. výročí vzniku krajů. Na obyvatele našeho kraje i turisty čeká mnoho akcí. Kromě těch už tradičních, jako je Reprezentační ples Ústeckého kraje nebo Den záchranářů, plánujeme i volný vstup do všech našich příspěvkových organizací, jako jsou muzea a galerie. Občané se budou moct podívat i na Krajský úřad nebo se s celou rodinou vypravit na zábavné odpoledne v rámci Dne Ústeckého kraje.

Rok 2015 se v Ústeckém kraji ale neponese jen v duchu kulturních událostí. Čekají nás významné kroky v oblasti dopravy, zdravotnictví i sportu. Od začátku letošního roku jsme zavedli nový dopravní systém v dopravě objednávané Ústeckým krajem. K poslednímu prosinci 2014 skončily smlouvy s dopravci. Ze soutěže vzešli noví dopravci, kteří začali plnit desetiletou zakázku právě v lednu 2015. Začal platit integrovaný tarif, který propojí několik dopravců v jeden systém, kdy jedinou jízdenkou můžete projet celý kraj bez ohledu na dopravce. Plně propojen už je krajský systém s městskou dopravou v Teplicích, v současné době jednáme o připojení města Děčín a Ústí nad Labem. Novinkou jsou i zelené autobusy a předplatné časové jízdné. Univerzita Jana Evangelisty Purkyně by se mohla v budoucnu rozrůst o fakultu lékařství a pomoci tak udržet mladé lékaře v našem kraji. Prvním krokem k takovému cíli bylo podepsání memoranda mezi vedením Ústeckého kraje, Krajskou zdravotní a.s., pod kterou spadá pět nemocnic v kraji a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. Chceme letos samozřejmě pokračovat i v podpoře mládežnického sportu, kterou jsme odstartovali v loňském roce. Doufám, že i vám se podařilo letošní rok začít úspěšně a velmi rádi vás tady u nás v Ústeckém kraji přivítáme.

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji