Jihočeský kraj

Na rozvoj silnic půjde 150 milionů korun

rop jihozapadZhruba 150 milionů korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) bude v příštích měsících investováno do rozvoje komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Výběr konkrétních staveb dnes (pondělí 4. 5.) schválil Výbor Regionální rady NUTS II Jihozápad.

„Výbor dnes schválil výběr projektů k realizaci v rámci 35. výzvy ROP NUTS II Jihozápad pro oblast 1.5 Rozvoj místních komunikací. Seznam konkrétních projektů bude ve stanovené lhůtě zveřejněn na webových stránkách www.rr-jihozapad.cz. Předpokládáme, že už v úterý 5. května,“ uvedl Jaromír Slíva, místopředseda Regionální rady NUTS II Jihozápad. Doplnil, že všechny další přijaté projekty s minimální bodovou hranicí budou vedeny jako náhradní a v případě přesunutí finančních prostředků na  oblast podpory 1.5 Rozvoj místních komunikací mají šanci, že tyto finance získají.

Zároveň sdělil, že výbor schválil  navýšení prostředků, vyčleněných  na rozvoj místních komunikací, a to z původních 115 milionů korun na zhruba 150 milionů Kč. „Důvodem tohoto kroku byla potřeba uspokojení většího počtu žadatelů o finance z ROP Jihozápad,“ doplnil Ivo Grüner, předseda Regionální rady NUTS II Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje.

Zdroj: TZ ROP Jihozápad 

 

Jihočeský kraj

nove logo 400

Hejtman: Mgr. Jiří Zimola, ČSSD
Krajské město: České Budějovice
Rozloha: 10 056 km2
Počet obyvatel: 637 460
Hustota zalidnění: 63 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Lucie Kozlová (ANO), Jan Kubík (ANO), Jaromír Slíva (ČSSD), Ivana Stráská (ČSSD), Pavel Hroch (Jihočeši 2012), Jaromír Novák (ČSSD), Miroslav Joch (ČSSD), Petr Kalina (ANO), František Konečný (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 17
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji