I letos kraj podpoří cyklobusy

cyklobusKarlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce podpoří dopravce, který zajišťuje přepravu cyklistů a kol v našem regionu. Dotaci ve výši 200 tisíc korun získá společnost Autobusy Karlovy Vary. Cyklobusy vyjedou poprvé 19. května, naposledy se s nimi lidé v této sezóně svezou 30. září.​

Pro letošní rok jsme obdrželi jednu žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje k úhradě provozních nákladů při přepravě jízdních kol, a to od společnosti Autobusy Karlovy Vary. Ta zajistí provoz sedmi pravidelných linek, obsluhujících celé území našeho regionu, včetně okresních měst, Ašského výběžku, Krušných hor, Slavkovského lesa, Tepelské vrchoviny a přístupné části Doupovských hor,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Společnost Autobusy Karlovy Vary jako jediná provozuje ucelený systém cyklodopravy v našem regionu již od roku 2003. Poskytnuté prostředky budou využity na linky a spoje umožňující přepravu jízdních kol, které nejsou zařazené do dopravní obslužnosti Karlovarského kraje. Od 19. května do 30. září by cyklobusy měly ujet 26 632 kilometrů. (kvk)

 

Karlovarský kraj

 KV kraj logo

Hejtman: Jana Vildumetzová (ANO)
Krajské město: Karlovy Vary
Rozloha: 3314 km2
Počet obyvatel: 310245
Hustota zalidnění: 94 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Dalibor Blažek (HNHRM), Jaroslav Bradáč (SPO), Jan Bureš (ODS), Martin Hurajčík (ANO), Karel Jakobec (ODS), Josef Janů (Piráti), Petr Kubis (ANO), Daniela Seifertová (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 7
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji