Karlovarské letiště zaznamenalo loni nárůst terminálových cestujících

letiste kv​Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 terminálových cestujících, jejichž cesta začínala a končila v krajském městě. To znamená nárůst o 3, 9 procenta oproti předcházejícímu roku. Novými charterovými linkami do Izraele a Tel Avivu se tak podařilo kompenzovat další pokles počtu cestujících, na linkách z Ruské federace v důsledku snížení počtu letů Českých aerolinií do Moskvy v průběhu roku.

​Celkový počet cestujících, včetně takzvaných tranzitních (tj. cestujících, kteří při mezipřistání zůstávají na palubě letadla) dosáhl v roce 2017 počtu 21 404, což znamená pokles o 15, 2 procenta ve srovnání s rokem 2016. Za poklesem počtu tranzitních cestujících stojí zejména zrušení letů ČSA do Petrohradu již v polovině roku 2016. Tuto linku využívalo velké množství cestujících z/do Prahy, kteří letěli přes Karlovy Vary. Z pohledu ekonomiky letiště je ale zásadní počet cestujících, jejichž cesta zde začíná nebo končí. Ti platí letištní poplatky a nakupují v obchodech.

Nejde zatím o závratný nárůst počtu odbavených cestujících, ale je to pozitivní trend. Loni se rozšířila nabídka letů z nových destinací, mám na mysli především charterové lety z Tel Avivu a Taškentu. Bohužel předčasně musely být ukončeny lety do Düsseldorfu, které se potýkaly s nezájmem ze strany cestujících. I v letošním roce se budeme snažit nabídku letiště rozšířit. Konkrétním výsledkem této snahy je zahájení letů nízkonákladové společnosti Pobeda (dceřiná společnost Aeroflotu) mezi Moskvou a Karlovými Vary během února. Nízké ceny letenek by mohly oslovit i ty cestující, kteří kromě lázeňské léčby letí za zážitky a památkami nejen do Karlovarského kraje,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Společnost Travel Service přepravila na lince z/do Tel Avivu 2 594 cestujících a společnosti Uzbekistan Airways z/do Taškentu 1 320 cestujících. Pokud jde o další ukazatele provozu, bylo zaznamenáno celkem 5 702 pohybů (nárůst o 13,8%), ze kterých 1 220 bylo komerčních a zbytek v segmentu soukromých letů a letů všeobecného letectví, zejména pak výcvikových letů. Velmi dobře se vyvíjela letecká přeprava v kategorii soukromých a VIP letů, jejíž podíl vzrostl na 52% všech leteckých výnosů. (kvk)

 

Karlovarský kraj

 KV kraj logo

Hejtman: Jana Vildumetzová (ANO)
Krajské město: Karlovy Vary
Rozloha: 3314 km2
Počet obyvatel: 310245
Hustota zalidnění: 94 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Dalibor Blažek (HNHRM), Jaroslav Bradáč (SPO), Jan Bureš (ODS), Martin Hurajčík (ANO), Karel Jakobec (ODS), Josef Janů (Piráti), Petr Kubis (ANO), Daniela Seifertová (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 7
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji