Hejtman: Plánované zpoplatnění německých komunikací znepokojuje naše občany

V Německu chystají zpoplatnění všech pozemních komunikací. Na hejtmana Josefa Novotného se proto obracejí obyvatelé Karlovarského kraje, kterým tato opatření mohou zkomplikovat pravidelné cesty do SRN například za prací.

Kraj má navíc velmi úzké ekonomické i kulturní vazby na sousední německé regiony, zpoplatnění německých komunikací by rozvoj těchto vazeb mohlo nepříznivě ovlivnit. 

Hejtman Josef Novotný z toho důvodu oslovil ministra dopravy ČR Antonína Prachaře, aby jej požádal o informace k zamýšleným změnám. „Jde o problematiku, která je sice vnitřní záležitostí každé země, ale z reakce pana ministra Prachaře vyplynulo, že české ministerstvo dopravy opatření vyhlášená na počátku července tohoto roku spolkovým ministrem dopravy a digitální infrastruktury Alexanderem Dobrindtem pozorně sleduje a je připraveno reagovat při společných jednáních. Ujistil mě, že ministerstvo nesouhlasí s formou zavedení časového zpoplatnění, které by jakýmkoli způsobem diskriminovalo zahraniční řidiče. Vnímá také možný negativní dopad zpoplatnění veškerých pozemních komunikací v Německu na příhraniční regionální spolupráci,“ uvedl hejtman.

Ministerstvo dopravy ČR se podle slov ministra bude touto problematikou dále zabývat na svých jednáních se spolkovým ministerstvem dopravy i během setkání s bavorským ministrem vnitra na podzim letošního roku.

Karlovarský kraj

 KV kraj logo

Hejtman: Jana Vildumetzová (ANO)
Krajské město: Karlovy Vary
Rozloha: 3314 km2
Počet obyvatel: 310245
Hustota zalidnění: 94 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Dalibor Blažek (HNHRM), Jaroslav Bradáč (SPO), Jan Bureš (ODS), Martin Hurajčík (ANO), Karel Jakobec (ODS), Josef Janů (Piráti), Petr Kubis (ANO), Daniela Seifertová (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 7
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji