Senátoři volí nového předsedu

hampl kuberaSenát volí nového předsedu horní parlamentní komory. Po prvním kole ještě není známo jméno vítěze, rozhodovat se bude mezi lidovcem Václavem Hamplem a občanským demokratem Jaroslavem Kuberou.

Kandidáti na nového šéfa Senátu, který nahradí dosavadního sociálního demokrata Milana Štěcha, byli tři. Jaroslav Horník ze STANu, který byl tím třetím, dostal pouhých 18 hlasů z 81 a do finále nepostoupil. První kolo vyhrál matador Kubera, pro kterého se vyjádřilo pětatřicet senátorů, bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl dostal 22 hlasů. Finálový souboj se odehraje dnes od 12 hodin.

Volební maraton pak bude v senátu pokračovat. Senátoři si zvolí také místopředsedy, kterých bude o jednoho víc než dosud, tedy pět. Na místopředsednické křeslo kandiduje dosavadní předseda Milan Štěch z ČSSD, současná místopředsedkyně Miluše Horská z KDU-ČSL, Jiří Oberfalzer z ODS a Jiří Růžička za Starosty. O místo bude usilovat i neúspěšný kandidát na předsedu Horník a pokud by finálový souboj s Hamplem prohrál, tak i Jaroslav Kubera.

 

 

Karlovarský kraj

 KV kraj logo

Hejtman: Jana Vildumetzová (ANO)
Krajské město: Karlovy Vary
Rozloha: 3314 km2
Počet obyvatel: 310245
Hustota zalidnění: 94 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Dalibor Blažek (HNHRM), Jaroslav Bradáč (SPO), Jan Bureš (ODS), Martin Hurajčík (ANO), Karel Jakobec (ODS), Josef Janů (Piráti), Petr Kubis (ANO), Daniela Seifertová (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 7
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji