Na Vysočinu míří nový vzdělávací model

skolaČeská republika dostala šanci být první zemí střední Evropy, kde chce společnost IBM realizovat model programu P-TECH. Ten byl vytvořen ve spolupráci se školským odborem města New Yorku a City University of New York. Program si klade za cíl inovovat veřejné vzdělávání (kariérní a technické) a poskytnout studentům akademické znalosti a praktické dovednosti pro úspěšnou práci s  aplikovanými digitálními technologiemi. P-TECH představuje partnerství, v němž každá ze zapojených stran přináší vlastní specifický vklad. 

Model integruje středoškolskou výuku s vysokoškolským obsahem, praktickými stážemi a mentoringem ze strany firem. Výsledkem je studijní plán, resp. průchod studiem, který umožní studentům získat maturitní vysvědčení společně s přidruženým certifikátem v žádaných oblastech digitálních technologií. Studenti pak mohou pokračovat přímo na trhu práce nebo pokračovat ve studiích na odborných vysokých školách.

V rámci Technického fóra Kraje Vysočina 2019, které se bude konat 6. června 2019 ve Valči u Třebíče budou slavnostně podepsány dva klíčové dokumenty o spolupráci, které mají spolupracujícím firmám, školám a dalším partnerům otevřít cestu k moderní metodě propojující technické znalosti, ale také měkké dovednosti a startupové myšlení, studenti se učí rozhodovat, pracovat s informacemi, pracovat v týmu, obhajovat, řídit a prezentovat projekt.

Memorandum o spolupráci bude podepsáno Milenou Jabůrkovou, viceprezidentkou Svazu průmyslu a dopravy, Robertem Plagou, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy a Jiřím Běhounkem, hejtmanem Kraje Vysočina. Memorandum má být zaměřeno na šíření výsledků projektu a jejich využití při reformě digitálního vzdělávání.

Zásadním dokumentem pro nastartování projektu je však Dohoda o spolupráci při rozvoji a podpoře programu Cesta k technologiím (P-TECH), kterou na stejném místě podepíší Zuzana Kocmaníková, generální ředitelka společnosti IBM Česká republika a Slovensko, Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, Miroslav Vítů, ředitel Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava a smlouva bude doplněna i o podpisy Ralpha Carleho a Stefana Hamelmanna, jednatelů společnosti Bosch Diesel s.r.o. a Václava Báči, rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava. (vys)

 

Kraj Vysočina

kraj vysocina logo 3

Hejtman: Jiří Běhounek (ČSSD)
Krajské město: Jihlava
Rozloha: 6796 km2
Počet obyvatel: 515864
Hustota zalidnění: 76 obyvatel/km2
NUTS: Jihovýchod
Radní: Pavel Franěk (ANO), Vladimír Novotný (ČSSD), Jana Fischerová (ODS), Pavel Pacal (Starostové), Josef Pavlík (ANO), Jana Fialová (ČSSD), Jan Hyliš (ČSSD), Martin Hyský (ČSSD)
Koalice: ČSSD s podporou KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji