Kraj má nový pakt zaměstnanosti

msk pakt zamestnanostiMoravskoslezský pakt zaměstnanosti, jehož cílem je přispívat ke slaďování nabídky a poptávky na regionálním trhu práce, analyzovat jeho problémy a připravovat pro ně řešení, mění svoji formu. Ode dneška bude fungovat jako samostatný zapsaný spolek s vlastní právní subjektivitou.

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, z. s. se tak po Moravskoslezském inovačním centru (MSIC) a společnosti MS Investice a Development (MSID) stává třetí organizací Moravskoslezského kraje zaměřenou na trh práce a přípravu lidských zdrojů.

Úkolů pro MS Pakt zaměstnanosti, který v kraji funguje od roku 2011 jako spolek bez právní subjektivity, je už příliš mnoho. Proto je nezbytné, aby vystupoval jako samostatná organizace. Bude tak moci efektivněji přispívat k tomu, aby lidé byli lépe motivováni a připraveni na práci v perspektivních profesích s vyšší mzdou, aby neodcházeli z kraje. Chceme, aby práce dávala lidem jistotu a nebyli ohrožováni nezaměstnaností. Aby byli spokojenější i díky možnosti sladit povolání a soukromý život,“ uvedl Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje, který je spolu s městem Ostravou, Sdružením pro rozvoj MSK, Krajskou hospodářskou komorou MSK a Svazem průmyslu a dopravy ČR jedním ze signatářů nově vzniklého paktu.

Dodal, že Moravskoslezský kraj aktuálně s MS Paktem zaměstnanosti spolupracuje například v oblasti odborného vzdělávání. „Připravujeme podklady pro novou legislativu. V pracovní skupině Chytřejší školství chystáme nová opatření v kariérovém poradenství, neformálním vzdělávání a další. Také se setkáváme s podnikateli a významnými zaměstnavateli, domlouváme spolupráci,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.

Dostatek lidí v perspektivních oborech, jejich příprava a motivace se při rozvoji našeho kraje stávají tématem číslo 1. Moravskoslezský pakt vznikl, aby na tomto poli určil základní problémy, vyjednal potřebné změny a poskytl co největší podporu při jejich naplňování. MS Pakt si v uplynulých letech získal důvěru klíčových zaměstnavatelů i institucí veřejné správy. Je dobře, že nyní vzniká jako samostatný spolek a bude moci zásadně zintenzivnit svoji činnost,“ konstatoval ředitel MS Paktu zaměstnanosti Martin Navrátil s tím, že na webových stránkách Moravskoslezského paktu zaměstnanosti bude možné zjistit informace o žádanosti profesí, počtech absolventů, nabídce a poptávce na trhu práce a analytická data o směřování studentů, službách kariérového poradenství, možnostech celoživotního vzdělávání a další.

Za potřebné považujeme zejména kariérové poradenství. Pomůžeme stovkám mladých lidí při volbě prvního povolání a také podpoříme lidi nad 50 let. Připravujeme podpůrné nástroje pro pedagogy a srozumitelné informace pro žáky středních škol, podílíme se na podpoře talent managementu. Zabýváme se kvalitou odborného vzdělávání a spoluprací škol a firem. Asistujeme jednotlivým párům firma – škola při budování této spolupráce. Pilotujeme nové nástroje v boji s dlouhodobou nezaměstnaností,“ vyjmenoval ředitel MS Paktu zaměstnanosti Martin Navrátil. (msk)

 

Moravskoslezský kraj

sym logo

Hejtman:  Ivo Vondrák (ANO)
Krajské město: Ostrava
Rozloha: 5427 km2
Počet obyvatel: 1259791
Hustota zalidnění: 230 obyvatel/km2
NUTS: Moravskoslezsko
Radní: Lukáš Curylo (KDU-ČSL), Jakub Unucka (ODS), Jaroslav Kania (ANO), Martin Gebauer (ANO), Jan Krkoška (ANO), Jarmila Uvírová (ANO), Stanislav Folwarczny (ODS), Jiří Navrátil (KDU-ČSL), Vít Slováček (KDU-ČSL), Radomíra Vlčková (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 22
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji