V Bohumíně zítra rozkvete rouškovník

rouskovnik 02V centru Bohumína se zítra objeví rouškovník. Zájemci o látkové roušky pro opakované použití ho najdou v Masarykově ulici nedaleko radnice před vchodem do centra sociálních služeb. Fungovat bude každý všední den od 10 do 13 hodin.


Denně ušijeme asi stovku roušek. Od minulého týdne, kdy jsme s tím začali, jsme vyrobili 900 kousků těchto ochranných pomůcek. Další stovku nám donesli dobrovolníci z bohumínského senior klubu. Roušky jsme rozvezli zdravotníkům do nemocnice, záchranné službě, policistům, strážníkům, hasičům i technickým službám. Teď je chceme prostřednictvím rouškovníku zdarma rozdávat Bohumíňákům,“ sdělila šéfka bohumínského centra sociálních služeb Petra Chalupová.

Rouškovník budou pracovníci centra průběžně doplňovat. Zároveň vyzývají ty, kteří šijí doma a chtěli by své výrobky darovat, aby rouškovník využili a své výtvory na něj zavěsili. Pokud se švadlenky z různých důvodů nemohou dostat do centra Bohumína, mohou zavolat koordinátorům na číslo 734 788 658. Ti roušky přijedou vyzvednout.

Dnes odpoledne do centra dorazili s ušitými rouškami i zástupci místní vietnamské komunity. „Byli naprosto úžasní. Zjevili se ve dveřích s tím, že nám přinesli roušky. Vyrobili jich přes 300. Obratem jsme je odvezli zdravotníkům do bohumínské nemocnice i technickým službám, od kterých jsme měli avízo, že je potřebují,“ doplnila Chalupová.

Ochranné prostředky se na rouškovník budou v průběhu dne doplňovat. „Jsme připraveni šít roušky tak dlouho, dokud o ně bude zájem. Kdo bude potřebovat roušku, může si ji vzít. Množství není nijak omezeno, ale lidé by měli myslet i na ostatní,“ uzavřela Chalupová. (balu)

Moravskoslezský kraj

sym logo

Hejtman:  Ivo Vondrák (ANO)
Krajské město: Ostrava
Rozloha: 5427 km2
Počet obyvatel: 1259791
Hustota zalidnění: 230 obyvatel/km2
NUTS: Moravskoslezsko
Radní: Lukáš Curylo (KDU-ČSL), Jakub Unucka (ODS), Jaroslav Kania (ANO), Martin Gebauer (ANO), Jan Krkoška (ANO), Jarmila Uvírová (ANO), Stanislav Folwarczny (ODS), Jiří Navrátil (KDU-ČSL), Vít Slováček (KDU-ČSL), Radomíra Vlčková (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 22
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji