Zatím vede Liberecký kraj

odm kv 2020Dalším dnem pokračuje nabitý program Olympiády dětí a mládeže, kterou letos v zimní variantě hostí Karlovarský kraj. Výpravy mladých sportovců ze všech regionů republiky bojují o medaile. Jak na tom aktuálně jsou?

 

Prozatím nejlépe si vede Liberecký kraj, který obhajuje prvenství z předchozí zimní olympiády, která se konala v Pardubickém kraji v roce 2018. Výprava ze severu Čech zatím získala pět zlatých, devět stříbrných a devět bronzových medailí, což představuje zisk 183 bodů. Pouze s jednobodovým odstupem druhý je Moravskoslezský kraj, jehož sportovci získali osm zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových medailí. Prozatímní třetí místo v pořadí krajů patří výpravě z Jihomoravského kraje, který má 180 bodů při zisku šesti zlatých, sedmi stříbrných a šesti bronzových medailí.

Následují kraje Královéhradecký, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Karlovarský, Hlavní město Praha, Ústecký, Kraj Vysočina a Plzeňský.

Pořadí krajů zatím uzavírá na předposledním místě Zlínský kraj, jehož sportovci získali tři stříbrné medaile, na posledním místě je Olomoucký kraj. Jeho reprezentanti zatím byli jednou pro stříbrnou medaili a jednou pro bronzovou. (red); foto: odm.olympic.cz

Olomoucký kraj

logo olomouckeho kraje

Hejtman:  Oto Košta (ANO)
Krajské město: Olomouc
Rozloha: 5267 km2
Počet obyvatel: 641681
Hustota zalidnění: 121 obyvatel/km2
NUTS: Střední Morava
Radní: Jiří Zemánek (ČSSD), Jan Zahradníček (ANO), Dalibor Horák (ODS), František Jura (ANO), Ladislav Hynek (ČSSD), Pavel Šoltys (ČSSD), Milan Klimeš (ANO), Ladislav Okleštěk (ANO), Petr Vrána (ANO), Ivo Mareš (ODS)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 13
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji