Začala stavba dalšího úseku D35

opatovice casyPo prosincovém zahájení stavby dálnice D35 v úseku Časy - Ostrov, odstartovala dnes stavba dálnice od Opatovic směrem právě na obec Časy. Po dokončení celé dopravní stavby se má D35 stát s celkovou délkou přes 200 kilometrů nejdelší dálnicí v republice.

 

Od Opatovic nad Labem až po Ostrov je tak aktuálně ve výstavbě úsek dlouhý 27 kilometrů. Dnes zahajovaný úsek měří 12,6 kilometrů a stát za něj dodavatelům zaplatí 3,389 miliardy korun. "Pro nás je to mimořádně významná záležitost, vzhledem k tomu, že Pardubický kraj byl region, který měl jen několik jednotek kilometrů dálnic," uvedl při dnešním zahájení stavby hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ten zároveň připomněl, že kraj pracuje na vybudování dálničních přivaděčů, z nichž některé se začnou stavět už v letošním roce.

Za velmi důležitou považuje stavbu dálnice D35 náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. "Je to klíčové západovýchodní spojení republiky a dálnice jako taková je vysoko mezi prioritami ministerstva," uvedl Čoček pro Krajské noviny. Znovu přitom zopakoval, že ministerstvo chce, aby celá dálnice stála nejpozději v roce 2027. "Aktuálně je získané stavební rozhodnutí pro úsek do Starého Města, nyní bude záležet na majetkoprávní přípravě a na získávání stavebních povolení. Byli bychom ale rádi, aby nejpozdější zahajování staveb bylo někdy kolem roku 2023 nebo 2024, aby skutečně byl uvedený termín dodržen," dodal náměstek, který připustil, že část dálnice od Ostrova může být financována formou PPP.

Pardubický kraj

logo1

Hejtman: Martin Netolický (ČSSD)
Krajské město: Pardubice
Rozloha: 4519 km2
Počet obyvatel: 758548
Hustota zalidnění: 171 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), Michal Kortyš (ODS), Bohumil Bernášek (ČSSD), Václav Kroutil (ČSSD), Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj), Hana Štěpánová (STAN), Ladislav Valtr (ODS), René Živný (Koalice pro Pardubický kraj)
Koalice: ČSSD, KPK a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji