CTPark Bor stále neřekl poslední slovo

CTPark Bor se bude nadále rozšiřovat. V současné době je v tomto obchodním parku zaměstnáno více než 11 000 lidí. V letošním roce zde vznikne dalších téměř 300 a v nadcházejících dvou letech více než 760 pracovních míst. „Rozšíření CTParku Bor v budoucnosti naváže na dosavadní úspěch této průmyslové zóny. I nadále zaznamenáváme vysokou poptávku pro skladovacích a výrobních prostorech v blízkosti německých hranic ze strany našich klientů, kteří oceňují vysokou kvalitu nabízených služeb a úroveň vzdělanosti a odborných zkušeností obyvatel tohoto regionu,“ říká Hana Míšková z CTParku.

V CTParku Bor jsou v současné době zastoupeny tuzemské i mezinárodní společnosti, které nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. Práci zde může najít pracovník ve skladu nebo ve výrobě, řidič vysokozdvižného vozíku, ale i administrativní pracovník, manažer nebo ředitel. „Pro jednoduché vyhledávání volných pracovních pozic jsme vytvořili speciální webovou stránku, prostřednictvím které se zájemci o práci mohou přihlásit a zaslat svůj životopis adresovaný přímo zaměstnavateli: prace.ctp.eu/bor,“ upozorňuje Hana Míšková.

DOPRAVNÍ SPOJENÍ I UBYTOVNA

Jednou z aktuálních aktivit CTP je zajištění dopravního spojení do CTParku Bor z okolních měst, díky němuž se o práci mohou ucházet i lidé ze vzdálenějších a ne vždy dobře dostupných mí st tohoto regionu. Již nyní poskytuje CTP dopravní spojení do CTParku Bor z Tachova a také jedinou přímou linku z Mariánských Lázní se zastávkami po celé trase, kde bylo dosud dopravní spojení veřejnou dopravou nedostatečné a řada zaměstnanců neměla možnost se do CTParku Bor a zpět jednoduše dopravit.

Zaměstnancům parku, kteří nechtějí nebo nemohou dojíždět, bude ale také sloužit nové moderní ubytovací zřízení o 400 lůžkách se 2 až 3 lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zázemím a kuchyní, prádelnou a sušárnou, jež se budou nacházet na každém patře ubytovacího zařízení. Toto přechodné bydlení bude strategicky umístěno na začátku parku, aby se zaměstnanci, kteří jej budou využívat, mohli do práce dostat během několika málo minut. Součástí rozšíření parku bude také ordinace praktického lékaře, k němuž mohou pracovníci CTParku Bor zajít na běžnou zdravotní prohlídku nebo na konzultaci v případě jakéhokoliv zdravotního problému. Společnost CTP hodlá v parku vybudovat také restauraci a zázemí pro řidiče.

CTPark Bor je druhou největší průmyslovou zónou v Plzeňském kraji. Zóna u hranic a dálnice D5, funguje osmým rokem. Nyní má 280 000 metrů čtverečních. Největší skladový terminál v ČR s plochou přes 71 000 m2 tam má přední světový výrobce pneumatik Bridgestone. Sídlí tam také firmy MauriceWard z Británie, německý DB Schenker, americká Tech Data, která montuje a distribuuje do Evropy informační technologie. Americká Ceva Logistics má v Boru středoevropský distribuční sklad spotřební elektroniky firmy Philips. Jana Bartošová

 

Plzeňský kraj

pl kraj logo

Hejtman:  Josef Bernard (ČSSD)
Krajské město: Plzeň
Rozloha: 7561 km2
Počet obyvatel: 581175
Hustota zalidnění: 73 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Marcela Krejsová (ODS), Ivana Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj), Martin Baxa (ODS), Pavel Čížek (Starostové a Patrioti), Ivo Grüner (ČSSD), Zdeněk Honz (ČSSD), Milena Stárková (ČSSD), Radka Trylčová (ODS)
Koalice: ČSSD s KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji