Za špičkovými výsledky luhačovického hotelu Alexandria jsou ženy

 

Šéfkuchařka Francouzske restaurace BoráňováŘeditelka ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu Ing. Miloslava Fialová a šéfkuchařka tohoto hotelu Jitka Boráňová jsou společně nominované na Výroční cenu AHR (Asociace hotelů a restaurací) ČR 2015 v kategorii Restauratér roku - hotelové restaurace. Za nominací stojí vynikající výsledky hotelu Alexandria, patřícího akciové společnosti Lázně Luhačovice. Obě nominované se v řídící činnosti vyznačují vysokým pracovním nasazením, odpovědností při plnění svých povinností, inovačním přístupem, příkladným vztahem k hostům, jakož i náročností ke svým spolupracovníkům. Informuje o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA.

„ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel pod vedením ředitelky Ing. Miloslavy Fialové, získal po rekonstrukci v roce 2010 dvakrát ocenění Czech hotel Awards v oblasti wellness a spa ve Zlínském kraji. Meziročně dosahuje nárůst výkonů, tržeb, obsazenosti pokojů a spokojenosti svých hostů. Na těchto výsledcích se významným způsobem podílí i úroveň gastronomie. Společně s šéfkuchařkou Francouzské restaurace Jitkou Boráňovou mají na zvyšování kvality gastronomických služeb rozhodující podíl. Francouzská restaurace udržující si atmosféru 30. let minulého století patří k vyhlášeným podnikům nejen ve Zlínském kraji. Název Francouzské restaurace je dán způsobem obsluhy, ale zaměření je především na českou kuchyni, místní speciality a původní prvorepublikové recepty. Hlavní, a dnes již málo vídanou předností, je návrat k tradičnímu způsobu obsluhy, včetně dohotovování pokrmů před hostem, flambování či šambrování koňaků.

Restaurace je uvedena v Maurerově výběru, účastní se projektu Czech Specials, gastrofestivalů a pravidelně připravuje tematické brunche a speciální nabídky s využitím sezónních surovin. Díky inovativnímu a kreativnímu přístupu, kdy jsou například wellness pobyty vhodně doplňovány kulinářskými zážitky, se daří s úspěchem oslovit a získávat do Luhačovic novou cílovou skupinu hostů nejen z tuzemska, ale především ze zahraničí. Za tyto aktivity byl hotel oceněn i v letošním ročníku Velké ceny cestovního ruchu,“ říká J. Dědek.

Dále poukazuje na to, že Ing. Miloslava Fialová více než dvacet let působí v akciové společnosti Lázně Luhačovice, kde s úspěchem zahajovala provoz a sedm let řídila čtyřhvězdičkový hotel Jurkovičův dům a nyní své zkušenosti plně využívá v hotelu Alexandria. Při zaměstnání vystudovala Vysokou školu cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství v Praze, Vysokou školu hotelovou v Praze 8, a získala tak nejvyšší vzdělání v oboru.

„Ve své práci uplatňuje teoretické znalosti, které si doplňuje také účastí na vzdělávacích akcích AHR ČR. Její aktivity dlouhodobě překračují hranice hotelu. Vedle samotného řízení úspěšného hotelu se angažuje v podpoře, rozvoji a propagaci moderní gastronomie a cestovního ruchu v příhraničním regionu. Aktivně se zasadila o zahájení spolupráce s AHR ČR a Czech Tourismem spoluorganizací vzdělávacích seminářů konaných na půdě hotelu. Vzdělávání slouží ke zvyšování odbornosti a profesionální dovednosti nejen pro vlastní spolupracovníky, ale často i konkurenčním subjektům regionu. V řadě případů se jedná o zvyšování kvalifikace u pracovníků hotelů, které vznikly v posledních letech díky finanční podpoře ROP. Své znalosti a zkušenosti nezištně předává rovněž v rámci lektorské činnosti na Univerzitě T. Bati ve Zlíně,“ konstatuje J. Dědek.

Doplňuje, že Jitka Boráňová pracovala od roku 2003 jako šéfkuchařka hotelu Jurkovičův dům a v roce 2010 zaujala stejnou pozici také v hotelu Alexandria, kde vede tým 6 kuchařů a zodpovídá za provoz kuchyně a výrobu veškerých pokrmů pro všechna odbytová střediska (Francouzská restaurace, hotelová restaurace, noční klub a lobby bar). ,,Kromě řady kurzů a seminářů je absolventkou Kulinářské akademie a je propagátorkou české a zvlášť regionální kuchyně. Za mimořádný přínos, podporu, aktivní spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR a výchovu mladých kuchařů byla letos v březnu oceněna bronzovou medailí M. D. Rettigové,“ uzavírá J. Dědek.

Hotel Alexandria je součástí akciové společnosti Lázní Luhačovice, která společně s Léčebnými lázněmi Jáchymov tvoří největší lázeňskou skupinu v ČR Spa & Wellness Nature Resorts. Lázně Luhačovice, a. s., a je členem AHR ČR od roku 1998 (dříve NFHR ČR). V minulosti patřil mezi renomovaná hotelová zařízení v ČSR. V roce 2010 prošel rozsáhlou modernizační rekonstrukcí a přístavbou do kategorie 4*. Hotel letos pravidelně potvrzuje své výsadní postavení mezi wellness hotely, když získal několik prestižních ocenění v různých soutěžích.

Převažující část klientely hotelu Alexandria tvoří hosté z tuzemska, ale hotel si získal renomé i v zahraničí. V loňském roce využilo služby wellness centra hotelu Alexandria cca 11000 osob. Pravidelně zde tráví wellness pobyty skupiny z Izraele, Rakouska či Slovenska. Lákadlem je největší a nejluxusnější wellness v Luhačovicích, ale i vyhlášená Francouzská restaurace, nebo prvorepubliková atmosféra hlavní budovy s historickým nočním klubem. V poslední době zde zavítali kromě politiků i takové umělecké osobnosti jako Jiří Stivín, Miroslav Dvorský, Gabriela Demeterová, Sophia Jaffé, Soňa Valentová, Miloslav Mejzlík, Hana Gregorová, Ondřej Brzobohatý, Dušan Jamrich, nebo Iveta Weissová. O pohodlí návštěvníků se stará 59 zaměstnanců hotelu.

Luxusní ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel byl otevřen v roce 1939 a letos slaví 75. výročí. Stavitelem a původním majitelem byl Ing. Alexander Lozovský, jedna z nejvýznamnějších osobností českého a slovenského stavebnictví 30. a 40. let minulého století. Svůj luhačovický hotel pojal v duchu světových kosmopolitních letovisek jako rozlehlou romantickou stavbu s antickými prvky. Hotel je tvořen dvěma vzájemně propojenými objekty. Hlavní budova hotelu nezapírá zrod za první republiky. Hosté v ní najdou původní oblíbenou Francouzskou restauraci s gurmánskými specialitami, i noční klub, které neodmyslitelně patří k historii tohoto slavného hotelu. Moderní část je reprezentantem současné generace nejmodernějších lázeňských zařízení evropského wellnessu. Wellness centrum Spa Alexandria nabízí širokou škálu zážitkových a originálních procedur na regeneraci těla i duše a pro péči o zdraví přírodní uhličité koupele ve zdejší jedinečné léčivé vodě. Je v něm bazén, whirlpool, Kneippův chodník, čtyři parní lázně s různými teplotami (parní, bylinková, solná a laconium), finská sauna, relaxační vyhřívané lavice a odpočinkové zóny.

Více informací je na: www.HotelAlexandria.cz, www.LazneLuhacovice.cz

PR

 

Plzeňský kraj

pl kraj logo

Hejtman:  Josef Bernard (ČSSD)
Krajské město: Plzeň
Rozloha: 7561 km2
Počet obyvatel: 581175
Hustota zalidnění: 73 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Marcela Krejsová (ODS), Ivana Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj), Martin Baxa (ODS), Pavel Čížek (Starostové a Patrioti), Ivo Grüner (ČSSD), Zdeněk Honz (ČSSD), Milena Stárková (ČSSD), Radka Trylčová (ODS)
Koalice: ČSSD s KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji