O železniční dopravu je vyšší zájem. V kraji vyjede o 70 spojů víc

vlak interierRadní pro dopravu Středočeského kraje František Petrtýl a ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka se zúčastnili čtvrtého ročníku konference v rámci projektu Železniční doprava pro kraje, který byl pořádán v TOP Hotelu Praha.

Koncept těchto setkání vnímám velmi pozitivně a jsou velkým přínosem k tomu, aby cestování po železnici i na regionálních tratích bylo pro veřejnost komfortnější. Ve Středočeském kraji vyjede 9. prosince na 70 nových spojů a kraj vloží do provozu železničních linek v příštím roce navíc 63 milionů korun,“ uvedl radní pro dopravu Středočeského kraje František Petrtýl.

Cílem projektu Železniční doprava pro kraje, který letošním rokem končí, bylo zvýšit efektivitu provozu železniční dopravy na regionálních tratích, zajistit provázanost železničních spojů mezi jednotlivými kraji i návaznost regionálních tratí na páteřní železniční síť či koordinovat představy krajských samospráv.

Během uplynulých čtyř let se konala krajská, meziregionální i mezinárodní setkání, jejichž cílem bylo mimo jiné domluvit se se zástupci krajů na dlouhodobější vizi efektivního využívání jednotlivých regionálních tratí.

Průběžná statistika nám ukazuje, že mezi občany Středočeského kraje je o cestování vlakem zájem. Za loňský rok evidujeme nárůst počtu cestujících v integrovaných oblastech o 14 % a integrací železnice na území celého kraje od začátku října očekáváme, že toto číslo bude během příštího roku daleko vyšší,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka.Projekt Železniční doprava pro kraje byl realizován s podporou Ministerstva dopravy a nejvyšších představitelů SŽDC a Českých drah. Během čtyř let se uskutečnilo celkem 44 krajských a mezikrajských setkání v 16 českých a moravských městech. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji