Na modernizaci a vybavení skiagrafie dal kraj přes 20 milionů

sck rentgenyNemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov slavnostně otevřela nově zrekonstruované oddělení RTG – skiagrafie. Středočeský kraj na jeho modernizaci a vybavení přispěl investiční dotací ve výši 22 milionů korun.

Nové rentgeny jsou mnohem kvalitnější a urychlí provoz na tomto velmi vytíženém oddělení. Navíc jsou i šetrnější k pacientům,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk s tím, že je rád, že krajská investice našla smysluplné využití.

Rentgenologický systém měnila nemocnice naposledy před deseti lety. Nynější modernizace vyšetřoven, včetně technického vybavení stála 22 milionů korun, přičemž veškeré náklady pokryla investiční dotace Středočeského kraje. „Jsme vděční Středočeskému kraji za možnost nákupu nových přístrojů na RTG oddělení, protože staré přístroje byly za hranicí své životnosti,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Všechny rentgeny jsou vybavené přímou digitalizací obrazu a pracují s mnohem nižší dávkou záření. Nemocnice pořídila v rámci dotace také pojízdný RTG přístroj s přímou digitalizací. „Tím, že došlo k přímé digitalizaci, jsou snímky kvalitnější a pacientům se zkrátí doba čekání na snímky,“ doplnila primářka Oddělení radiologie a zobrazovacích metod MUDr. Lenka Plšková. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji