Na údržbu tras dá Středočeský kraj 600 tisíc

turistaKrajští radní podpořili žádost Klubu českých turistů o dotaci 600 000 korun na údržbu značení pěších a cyklistických tras v regionu. Částku ještě musí schválit zastupitelstvo.

Ve Středočeském kraji je evidováno více než 6 000 kilometrů pěších značených tras a více než 4 000 kilometrů cyklotras. Částka 600 000 korun, o kterou turisté žádají, bude z poloviny využita nejen na každoroční pravidelnou obnovu 1/3 všech vyznačených pěších tras v kraji, ale i na pravidelnou údržbu prvků informačního systému pěších tras a na instalaci nových turistických směrovek a tabulek, kterých je v kraji více než 7 000.  Druhá polovina dotace, částka 300 000 korun, poslouží na výrobu cykloznaček pro údržbu cyklotras, na jejich instalaci v terénu a každoroční kontrolu jejich stavu.

Údržba značení turistických tras, o kterou se dobrovolně a bez nároku na honorář stará Klub českých turistů, je důležitou službou veřejnosti pro rozvoj cestovního ruchu v kraji. Za to Klubu patří velký dík. Trasy slouží nejen domácím, ale i zahraničním návštěvníkům, což se samozřejmě mimo jiné promítá do příjmů našich podnikatelů v cestovním ruchu. Kvalitní značení tras je samozřejmě důležité i pro spokojené a bezpečné trávení volného času těch, kteří rádi poznávají krásy našeho kraje pěšky nebo na kole,“ vyzdvihl význam práce Klubu českých turistů krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Naši vyškolení značkaři dělají údržbu značení bez nároku na mzdu, ve svém volném čase a pouze za úhradu cestovních nákladů a náhrad. Proto jsem rád, že je Středočeský kraj připraven finančně podpořit naši činnost, ze které mají užitek všichni při trávení volného času v přírodě,“ řekl předseda Rady značení KČT Ing. Pavel Přílepek.

Poskytnutí individuální účelové neinvestiční dotace ještě podléhá schválení krajským zastupitelstvem. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji