Rada schválila posudek EIA pro tramvajovou trať

traffic night urban trolley tram streetcar 739487 pxhere.comStředočeský kraj usiluje o co nejrychlejší přípravu výstavby tramvajové trati z Kobylis do Zdib, Rada kraje i s ohledem na to vydala s předstihem posouzení vlivu na životní prostředí (EIA).

Záměr tramvajové trati Kobylisy – Zdiby jsme odsouhlasili, pochopitelně za předpokladu, že realizace bude v souladu s územními plány obcí Zdiby a Sedlec,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Vyjádření si od kraje vyžádal Magistrát hlavního města Prahy, který provádí zjišťovací řízení.

Chceme tramvajovou tratí zlepšit komfort cestování pro obyvatele Zdib, Sedlece u Líbeznic, Dolní Chaber a přilehlých obcí. S myšlenkou na výstavbu tramvajové trati přišla Krajské správa a údržba silnic Středočeského kraje v roce 2016 a Magistrát hlavního města Prahy se s ní ztotožnil v roce 2018. Od té doby proběhla řada jednání a jsem ráda, že se blíží postupnými kroky uskutečnění projektu,“ řekla dále hejtmanka.

Závěr posouzení EIA konstatuje mimo jiné, že vliv uvolňování emisí na imisní koncentrace v okolí posuzovaného záměru je vyhodnocen jako přijatelný. Plánovaná tramvajová trať přinese spolu s navrženými parkovišti P+R útlum individuální automobilové dopravy v obsluhovaném regionu a umožní též redukci autobusové dopravy. Z hlediska vyhodnocení vlivů imisí na veřejné zdraví lze očekávat celkové snížení míry zdravotního rizika v dotčeném území, přičemž ani v částech s nárůstem imisní zátěže není třeba očekávat změny ve zdravotním stavu, které by se jakkoli projevily. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji