Boleslavská JIPka prochází rekonstrukcí

jip m boleslavProstory chirurgické JIP v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi procházejí kompletní rekonstrukcí. Ta zahrnuje veškeré práce – od výměny oken, opravy stěn a podlah po novou vzduchotechniku či nový komunikační systém sestra – pacient. Rekonstrukce, kterou financuje Středočeský kraj, přijde na 9,5 milionu korun.

Chirurgickou JIP v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, nemocnici Středočeského kraje, ročně projde přibližně 700 pacientů. Podmínky pro ně i pro personál už nesplňovaly provozní a hygienické podmínky pro provoz oddělení tohoto typu. Po třiceti letech tak došlo na zásadní rekonstrukci, která začala v červenci.

Od té doby už byla vyměněna všechna okna, opraveny byly stěny i podlahy. Vznikl nový samostatný izolační pokoj a rekonstruovány jsou i koupelny. Vyměněny budou i původní dveře za moderní automatické a opomenuta nebyla ani oprava elektrické instalace, která neodpovídá aktuálně platné technické normě. Na řadu přišla i vzduchotechnika a výměna stropních ramp s rozvody medicinálních plynů a elektrickými zásuvkami pro umístění zdravotnických přístrojů. Kromě lepšího komfortu pro pacienty se zlepší i podmínky pro personál: bude instalován komunikační systém sestra – pacient. Nové budou i pracovní linky na jednotlivých boxech a vybavení pracoven sester. „Personálu přinese tato rekonstrukce jednoznačně zkvalitnění pracovních podmínek, moderní vybavení a zjednodušení péče o naše pacienty. Pacientům pak pobyt v lepším, modernějším prostředí, které umožní lépe překlenout dobu, která je nutná k pobytu na JIP po chirurgických výkonech, a také více soukromí. Toto vše vede ke zvýšení kvality péče o pacienty po náročných chirurgických výkonech,“ dodává primář chirurgického oddělení Jaroslav Toušek.

Chirurgická JIP Klaudiánovy nemocnice má dvanáct lůžek, jedno či dvoulůžkové pokoje. Jsou zde pacienti po náročných chirurgických výkonech břišní dutiny pro nádorová onemocnění (tlustého střeva a konečníku), po operacích žaludku, jater, žlučových cest nebo slinivky (jak pro nádorová či nenádorová postižení). Dále tu leží pacienti po cévních výkonech na aortě, tepnách dolních končetin či tepnách zásobujících mozek. Jsou tu také pacienti s krvácením do zažívacího traktu nebo pacienti se zánětem slinivky břišní. „Na JIP také leží pacienti po úrazech s krvácením do mozku, které řešíme ve spolupráci s neurologickým oddělením a neurochirurgií v Liberci,“ dodává dále primář Toušek. JIP chirurgického oddělení také využívají pacienti ORL, nejčastěji po operacích štítné žlázy.

Během rekonstrukce je chirurgická JIP přestěhována do prostor oddělení ARO - ICU B s lůžkovou kapacitou 9 lůžek. Telefonní kontakty zůstávají nezměněny. Práce by měly trvat ještě zhruba měsíc. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji