Průměrný obyvatel Jihočeského kraje vloni vytřídil 44,4 kilogramů odpadu

 G1U0234

PREZENTACE - Lidé v Jihočeském kraji v minulém roce vytřídili 44,4 kilogramů papíru, skla, plastů a nápojových kartonů, což je zatím meziročně nejlepší výsledek regionu a velký nárůst oproti minulým letům.

Číst dál

Jihočeský kraj podpoří hospodářsky slabé regiony

Jihočeský kraj chce podpořit hospodářsky slabé oblasti na jihu Čech. Zřídil za tímto účelem nový dotační program, jehož cílem je podpora obcí zařazených mezi hospodářsky slabé regiony Jihočeského kraje z důvodu snižování rozdílů mezi nimi a vyspělými oblastmi regionu. V letošním pilotním roce kraj vyčlenil na tuto podporu částku ve výši 7,14 milionu korun. Nejnižší možná výše dotace je 50 tisíc Kč, nejvyšší milion korun. Minimální spoluúčast příjemce dotace je 20%. Žadatelé se o tyto finanční prostředky mohou ucházet do 30. června.

Číst dál

Na rozvoj silnic půjde 150 milionů korun

rop jihozapadZhruba 150 milionů korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) bude v příštích měsících investováno do rozvoje komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Výběr konkrétních staveb dnes (pondělí 4. 5.) schválil Výbor Regionální rady NUTS II Jihozápad.

Číst dál

V Českých Budějovicích dokončili centralizaci laboratoří

laborkyPacienty čeká v českobudějovické nemocnici další zkvalitnění péče. Po přibližně deseti letech byl dokončen proces centralizace a modernizace laboratorních oborů. Lékaři tak nyní podstatně dříve určí diagnózu a zahájí vhodnou léčbu. Nový systém je nejen šetrnější k pacientům, jelikož centrální laboratoře již nepotřebují takové množství biologického materiálu, ale také komplexnější, přesnější a rychlejší. 

Číst dál

Jihočeský Kunžak má novou záchranku

kunzakV Jihočeském kraji vybudovali novou základnu zdravotnické záchranné služby. Nachází se v Kunžaku, malém městečku ležícím na okrese Jindřichův Hradec v Javořické vrchovině, v turisticky atraktivní oblasti zvané Česká Kanada. Hlavním důvodem k jejímu zřízení bylo posílit současný počet posádek Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje na Jindřichohradecku a zároveň také přispět k zajištění lepší časové dostupnosti přednemocniční neodkladné péče v tomto regionu. Vytvořením nové základny bylo pokryto poslední slepé místo ve východní části Jihočeského kraje.

Číst dál

ROP Jihozápad v minulém roce opět výrazně napomohl rozvoji Jihočeského a Plzeňského kraje

rop jihozapadRegionální operační program Jihozápad (ROP Jihozápad) plní své poslání a výrazně pomáhá rozvoji obou krajů. Celkem bylo v roce 2014 v pěti výzvách předloženo 276 projektových žádostí, které měly v součtu hodnotu téměř 2,5 miliardy korun. Projektů, které splnily veškeré podmínky pro udělení dotace, bylo nakonec 135 v celkové hodnotě více než 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz putovalo do modernizace regionální silniční sítě a modernizace místních komunikací.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji